ШИРОМ ЕВРОПЕ: Барса дише Реалу за врат, Рома наставља потеру за Јувеом (ВИДЕО)

19.03.2017. 19:43
Leo Mesi
Лео Меси / Извор: Профимедиа

Мангала од јунака до трагичара.

Фантастичан меч виђен је на Ноу Кампу где је Барселона у спектакуларној утакмици савладала Валенсију са 4:2. После затишја у првих пола сата уследила је експлозија. Елијаким Мангала је Слепе мишеве довео у вођство. да би Суарез само шест минута касније изједначио.  Сама завршница првог дела игре била је више него узбудљива. Француз који је био први стрелац на мечу скривио је једанаестерац и зарадио црвени картон. Лео Меси такву прилику није пропустио, али је на опште изненађење у последњим секундама првог полувремена Валенсија преко Ел Хададија стигла до изједначења.

У другом полувремену није било никакве дилеме око победника. Барса је са играчем више најпре у 52. минуту преко Месија повела са 3:2, да би у последњим минутима Португалац Андре Гомеш поставио коначан резултат - 4:2.

Манчестер сити и Ливерпул одиграли су 1:1 у дербију Премијер лиге, Манчестер јунајтед је "без пола тима" лако славио на гостовању против Мидлзбора у мечу који је обележила катастрофална грешка некадашњег голмана Барселоне Виктора Валдеза, Јувентус је као гост славио против Сампдорије, док је Наполи умало од готовог направио вересију али је савладао Емполи.

Зидан ОБЈАСНИО зашто је заменио Роналда (ФОТО)

КО ЋЕ ИГРАТИ У МАЈАМИЈУ? После Мареја и можда Ђоковића, још један играч из ТОП 10 одустаје од турнира на Флориди (ФОТО)

Сити није успео да победи Ливерпул код куће после елиминације од Монака из Лиге шампиона. Недакашњи играч Грађана Џејмс Милнер је искористио пенал почетком другог полувремена, а Серхио Агуеро је донео коначних 1:1. Репрезентативац Србије Александар Коларов није играо за Грађане, остао је на клупи, док Марко Грујић није био у протоколу код гостију.

БИВШИ ИГРАЧ ПАРТИЗАНА ОПЛЕО ПО УПРАВИ КЛУБА: Кајаћете се! (ФОТО)

Црвени ђаволи су постали први клуб од оснивања Премијер лиге који је стигао до 600. победе. Изабраници Жозеа Муриња су победили су у гостима Мидлзбро 3:1 и тако наставили трку за четврто место које води у квалификације за Лигу шампиона. Јунајтед је меч почео са чак седам промена у тиму у односу на меч против Ростова у Лиги Европе. Мидлсбро је са клупе водио Стив Егњу, који привремено обавља дужност менаџера пошто је Аитор Каранка добио отказ пре неколико дана. Гост је повео 2:0 головима Маруана Фелаинија у 30. и Џесија Лингарда у 62. минуту меча, да би Руди Жестед у 77. смањио на 1:2. Коначан резултат постигнут је у четвртом минуту надокнаде времена, после катастрофалне и комичне грешке голмана домаће екипе Виктора Валдеза коју је искористио Антонио Валенсија.

МЕЧ РЕШЕН У ДУБОКОЈ НАДОКНАДИ: Велика ДРАМА у дуелу два бивша тренера црно-белих (ВИДЕО)

Manchester Унитед аре the фирст теам то win 600 Премиер League гамес 🙌🏼 #manchesterunited #manutd #mufc #premierleague #football

А пост shared by Bleacher Репорт Football (@brfootball) он

Јувентус је као гост минимално победио Сампдорију и тако наставио да граби ка шестој узастопној титули.  Гол одлуке постигао Хуан Квадрадо већ у 7. минуту, а навијаче Јувентуса забринуо је Пауло Дибала који је средином првог полувремена напустио игру. Рома је наставила потеру за Старом дамом тако што је рутински савладала Сасуоло са 3:1. Гости су се добро држали до 68. минута када је Един Џеко својим 21. голом распршио све наде екипе Еузебија ди Франческа.

Бајерн је минимално савладао Борусију у Менхенгладбаху и практично завршила посао око одбране титуле. Стрелац је био Томас Милер.