ШИРОМ ЕВРОПЕ: Грађани декласирали Тадића и Свеце, Јуве и Реал могу да хладе шампањац (ВИДЕО+ФОТО)

15.04.2017. 21:44
TadicJajaT
ТадицЈајаТ / Извор: Реутерс

Кикс Роме, историјски успех Лајпцига.

Манчестер сити је као гост декласирао Саутемптон и направио џиновски корак ка пласману у Лигу шампиона, Јувентус је искористио кикс Роме и победом у Пескари практично обезбедио освајање шесте узастопне титуле шампиона, Реал је два пута губио у Хихону, али је и без "пола тима" победио Спортинг 3:2 и тако практично обезбедио титулу првака Шпаније, док је Лајпциг у дебитантској сезони у Бундеслиги пет кола пре краја обезбедио играње најмање у квалификацијама за Лигу шампиона.

СМЕХ ДО СУЗА: Тренинг Тонија Адамса у Гранади ПОСТАО АПСОЛУТНИ хит, погледајте и ЗБОГ ЧЕГА (ВИДЕО)

УХ, КАКВУ ЋЕ ПОДРШКУ ИМАТИ: Вечитом дербију присуствоваће и ВРЕЛА српска манекенка (ГАЛЕРИЈА)

Саутемптон је у првом полувремену имао једну одличну шансу преко Душана Тадића (одиграо цео меч) али је репрезентативац Србије из изгледне позиције шутирао преко гола, и то је било све што су Свеци урадили против Ситија. Грађани су у другом полувремену нокаутирали домаћина головима Компанија, Санеа и Агуера, а Александар Коларов је меч одгледао са клупе гостију.

КВАЛИТЕТ СЕ ПРЕПОЗНАЈЕ ЛАКО: Милорад Мажић добио ВЕЛИКО ПРИЗНАЊЕ! (ФОТО)

ПРИЧА СЕ О СЕРГЕЈЕВОМ УГОВОРУ: Кежман демантује гласине о клаузули (ФОТО)

ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ: Шапчани грабе ка елити, нема спаса ОФК Београду

Мало је недостајало да Кристал палас, за који је репрезентативни везиста Лука Миливојевић одиграо цео меч, после декласирања Арсенала, изгуби код куће од Лестера. Повео је Лестер у Лондону преко Роберта Хута, да би почетком другог дела Џејми Варди дуплирао предност енглеског шампиона. Ипак, домаћин се није предавао и само два минута касније је Јоан Кабај преполовио минус, а Кристијан Бентеке је у 70. минуту поравнао на коначних 2:2 и донео бод домаћину.

ЗАТО ЈЕ ЛЕГЕНДА: Дејан Станковић је ОВИМ ГЕСТОМ показао колика је ВЕЛИЧИНА (ФОТО)

Петоструки узастопни шампион Италије Јувентус се учврстио на челу табеле Серије А пошто је Гонзало Игуаин са два гола донео победу Старој дами у Пескари. Екипа из Торина је на најбољи начин искористила кикс Роме, која је уз очајну партију одиграла 1:1 на свом терену. Аталанта је повела на Олимпику преко Јасмина Куртића, али је Един Џеко голом спасио Вучицу пораза. Торино је направио неочекивани кикс пошто је ремизирао код куће против будућег друголигаша Кротонеа. Тренер Бикова Синиша Михајловић уврстио је Адема Љајића у стартних 11 Торина, а талентованом Саши Лукићу је указао шансу од 76. минута. Иван Радовановић је одиграо целу утакмицу за Кјево који је доживео дебакл (0:4) на гостовању Каљарију. Велики кикс је направила Фјорентина, за коју је цео меч одиграо Ненад Томовић који је добио жути картон. Виола је изгубила код куће од Емполија 1:2 и тако се и дефинитивно опростила од трке за пласман у квалификације за Лигу Европе. Веома занимљиво је било у Ђенови, где су домаћин и Лацио одиграли 2:2. За Ђенову је цео меч одиграо Дарко Лазовић (био је асистент за други гол), а на клупи је остао Никола Нинковић, док су се у стартној поставио Лација на другој страни нашли Душан Баста и Сергеј Милинковић-Савић, а Филип Ђорђевић је остао на клупи небеско-плавих.

Лајпциг је декласирањем Фрајбурга обезбедио играње најмање у квалификацијама за Лигу шампиона, мада је и даље питање да ли ће немачки клуб моћи у елиту јер има истог власника као и шампион Аустрије Салцбург. Борусија је у Дортмунду победила Ајнтрахт, а за госте из Франфурта цео меч је одиграо Мијат Гаћиновић. Бајерн је са комбинованим тимом одиграо без голова у Леверкузену, тренер Бавараца Карло Анћелоти одмарао је кључне играче пред реванш меч против Реала у Лиги шампиона.

Исто је урадио и Зинедин Зидан, тренер Реала, који је одмарао Кристијана Роналда, Карима Бензему и Герета Бејла, али је његова екипа и поред тога, и чињенице да је два пута губила, победила Спортинг у Хихону. Јунак победе био је двоструки стрелац Иско, који је победоносни гол постигао у 90. минуту.

ПРЕМИЈЕР лига, 33. коло:

Субота:

Саутемптон - Манчестер сити 0:3

(Компани 55, Сане 77, Агуеро 80)

Тотенхем - Борнмут 4:0

(Дембеле 16, Сон 19, Кејн 48, Јансен 90 2)

Кристал палас - Лестер 2:2

(Кабај 54, Бентеке 70 - Хут 6, Варди 52)

Евертон - Барнли 3:1

(Џагелка 49, Ми аг 71, Лукаку 74 - Воукс 52. пенал)

Стоук - Хал 3:1

(Арнаутовић 6, Крауч 66, Шаћири 80 - Мегвајер 51)

Сандерленд - Вест Хем 2:2

(Казри 26, Борини 90 - Андре Ају 5, Колинс 47)

Мидлзбро - Арсенал (21)

ТАБЕЛА: Челси 75, Тотенхем 71, Манчестер сити 64, Ливерпул 63, Евертон 57, Манчестер јунајтед 57, Арсенал 57, ВБА 44, Саутемптон 40, Вотфорд 40, Стоук 39, Лестер 37, Вест Хем 37, Барнли 37, Кристал палас 35, Борнмут 35, Хал 30, Свонси 28, Мидлзбро 24, Сандерленд 21.

Атлетико Мадрид - Осасуна 3:0

(Фереира-Караско 30, 47, Луис Филипе 61)

Барселона - Сосиједад 3:2

(Меси 17, 37, Пако Алкасер 44 - Умтити 43, Ћаби Пријето 45 1)

Петак:

Атлетик Билбао - Лас Палмас 5:1

(Сан Хозе 7, Муниаин 9, 58, Адуриз 18, 59 - Бигас 12)