ШИРОМ ЕВРОПЕ: Кикс Бајерна, пораз Дортмунда, преокрет Ливерпула, буђење Челсија (ВИДЕО)

01.10.2016. 23:18
Bajern
Бајерн / Извор: Реутерс

Изненађења широм Европе.

Бајерн је направио велики кикс одигравши 1:1 код куће против Келна, али Борусија из Дортмунда не само да није то искористила, већ је поражена на гостовању Бајеру у Леверкузену. Ливерпул је направио велики преокрет и славио у Свонсију, док се криза Вест Хема наставила.

Клуб из Баварске је у кризи. Бајерн није успео да искористи неколико шанси, али генерално игром није заслужио победу. Једини погодак за Бајерн постигао је Џошуа Кимих, био је то његов већ пети гол ове сезоне, али је бод гостима донео најбољи стрелац екипе Антони Модест. Ово је први кикс Бајерна у Бундес лиги ове сезоне после пет победа у низу. Српски фудбалери Милош Јојић и Филип Младеновић су меч испратили на клупи Келна.

Херта је головима Ведада Ибишевића савладала Хамбургер за који је цео меч одиграо Филип Костић

Челси је без Бранислава Ивановића у тиму (остао на клупи) славио у Халу головима у другом полувремену. Стрелци су били Вилијан и Дијего Коста, а Немања Матић је одиграо цео меч за "плавце". Ливерпул је преокретом у наставку славио у Свонсију, а Марко Грујић није био ни на клупи гостију.

Севиља је головима Бен Једера срушила Алавес. Сви српски фудбалери у Алавесу су меч почели са клупе, али су сва тројица добила шансу. Већ у првом полувремену Ненад Крстичић и Александар Пантић, који је уписао и асистенцију, су ушли због повређених саиграча, док је Александар Катаи шансу добио у 79. минуту, али није успео да има значајнији допринос игри свог тима. Депортиво је голом у надокнади меча савладао Спортинг из Хихона, а гол је постигао помало заборављени Рајан Бабел, некад члан Ливерпула.