ПРШТАЛО НА ЕТИХАДУ: Сити је ГАЗДА Манчестера! Шампион СРУШИО Матићев Јунајтед (ВИДЕО+ФОТО)

11.11.2018. 19:23
Mančester siti
Манчестер сити / Извор: Реутерс

Дерби 12. кола Премијер лиге припао браниоцу титуле.

За шампиона не постоје препреке! Сити је у 159. дербију Манчестера савладао и надиграо Јунајтед на Етихаду резултатом 3:1, у дербију 12. кола, после боље игре током целог меча. Ниједног тренутка победник није долазио у питање, а чета Пепа Гвардиоле је овим тријумфом начинила корак ближе ка одбрани титуле у Премијер лиги.

У ЗЕМЉУ ДА ПРОПАДНЕ ОД БЛАМА: Интер је ПАО у Бергаму, али је играч Аталанте направио ПРОМАШАЈ године (ВИДЕО)

ЗВАНИЧНО: Зна се да ли се игра ИСТОРИЈСКИ Суперкласико (ФОТО)

Сити је већ у 12. минуту најавио седму узастопну победу у свим такмичењима. Црвени Ђаволи су потписали капитулацију, када је Бернард Силва на "петерцу" одлично проиграо презимењака Давида Силву, коме није било тешко да из близине погоди мрежу немоћног Де Хее - 1:0.

"ГОРЕО" ЈЕ ЛЕСКОВАЦ: Звезда победила Динамо, а онда је уследила фешта (ВИДЕО)

Ништа се ни тада није променило на терену, као ни после другог гола домаћина у 48. минуту, када је Серхио Кун Агуеро, на додавање Мареза дуплирао предност Грађана. Искоса са десне стране Аргенитнац је силовито шутирао и Шпанац је морао други пут да вади лопту из мреже - 2:0.

Само неколико тренутака касније, Јунајтед се вратио у игру. Претходно је Едерсон непрописно зауставио Лукакуа у шеснаестерцу, а Марсијал хладнокрвно извео пенал и смањио на 2:1.

Ипак, у финишу меча, Илкан Гундонган остао је сам пред Де Хеом после центаршута Бернара Силве, умакавши Матићу и штоперима Јунајтеда, па му није било тешко да отклони све дилеме око победника и постави коначних - 3:1.

Српски репрезентативац Немања Матић одиграо је цео меч за госте, оставио је солидан утисак, међутим, грешка код трећег поготка учинила је да се попут осталих саиграча уклопио се у лоше издање комплетног Мурињовог тима.

FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Реутерс

ДА ЛИ ЈЕ ЈОКАНОВИЋ ЗАВРШИО У ФУЛАМУ: Клопов Ливерпул се искупио за пораз од Звезде (ФОТО)

Највеће изненађење 12. кола приредио је Евертон на Стамфорд Бриџу. Карамеле су успеле да одоле налетима Челсија и остану непоражене, иако су Плавци упутили чак 14 шутева ка голману Пикфорду.

Сензација је могла да се догоди и на Емиратима, али је Арсенал у финишу дуела захваљујући Хенрику Миктаријану избегао неуспех и наставио серију од 10 мечева без пораза. Стрелац за Вулвсе био је Иван Каваљеро у 13. минуту.

У првом мечу дана, Ливерпул је савладао Фулам и продужио кризу гостију из Лондона (извештај прочитајте ОВДЕ), а изјаве после тог дуела можете да прочитате ОВДЕ и ОВДЕ.