СИТИ ПЛЕСАО НА ЕНФИЛДУ: Грађани уништили Ливерпул

07.02.2021. 19:50
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Реутерс

Фоден одиграо утакмицу каријере.

Манчестер сити доминирао је на Енфилду у 23. колу Премијер лиге и уписао победу против шампиона Ливерпула резултатом 4:1 за наставак одличне серије непобедивости. Пеп Гвардиола први пут је славио на Енфилду након четири пораза и једног ремија.

Потребан вам је брзи кеш? Имамо САВРШЕНИ ПРЕДЛОГ!

СУДИЈСКИ ЕКСПЕРТ ТРВДИ: Звезда ОШТЕЋЕНА за ДВА пенала! Није имао дилему ни код казненог ударца за Напредак

ДЕМОНСТРАЦИЈАМА СИЛЕ У ИВАЊИЦИ: Јавор САМЛЕО Младост!

Вечерас (00.30) се игра спортски догађај године у Северној Америци – одржава се НФЛ Супербоул, Тампа Беј Тома Бредија против Канзас Ситија с Брејдијевим наследником Патриком Махомсом. Квота на Тампа Беј је 2,55, а на Канзас 1,60. Погедајте све квоте кладионице MOZZART за НФЛ Супербоул.

Прво полувреме није донело голове, али смо видели један промашен пенал. Фабињо је направио грешку, а са беле таче лопту далеко од изнад гола послао је Илкај Гундоган.

Исправио је ту грешку Гундоган у 49. минуту голом за вођство свог тима, а до изједначења је дошло у 63. Мохамед Салах је фаулиран у казненом простору и сам је реализовао једанаестерац.

Од тог тренутка кренуло је самоуништење домаћина. Грешке Алисона и дефанзивне линије су се низале и све до једне су кажњене.

Фил Фоден је фантастично нанизао неколико играча домаћих и перфектно упослио Гундогана у 73. минуту, а само три минута касније очајано додавање Алисона пресекао је Бернардно који је омогућио Стерлингу да постигне један од најлакших голова у каријери.

Коначан резултат у 83. минут поставио је поменути Фоден прецизним ударцем са 10-так метара.

Манчестер сити из 22 одигране утакмице има 50 бодова на првом месту на табели, пет више и меч мање од Јунајтеда и десет више од Ливерпула.