СИТИ У ФИНАЛУ ФА КУПА: Минималцем пао Челси

20.04.2024. 20:20
FK Čelsi, FK Mančester siti
ФК Челси, ФК Манчестер сити / Извор: Профимедиа

Фудбалери Манчестер ситија поново ће играти у финалу ФА Купа.

На препуном Вемблију изабраници Пепа Гвардиоле савладали су у првом полуфиналу екипу Челсија са 1:0 (1:0).

"Грађани" ће тако у финалном сусрету 25. маја играти са победником меча између Ковентрија и Манчестер јунајтеда, тај меч игра се у недељу од 16.30 часова.

Челси се одлично држао, одолевао је све до самог финиша, када је пала пресуда у 83. минуту.

Кол Палмер је имао прилику за Челси у 37. минуту и то је било све битно у првих 45 минута.

У наставку, голман Ситија Стефан Ортега у два наврата је био сјајан после прилике које је у 49. минуту имао Николас Џексон.

На другој страни, истакао се и Ђорђе Петровић који је одбранио ударац Фила Фодена у 53. минуту.

И коначно, седам минута пре краја, "грађани" су сломили отпор "плаваца".

Била је то акција по левој страни, Доку је послао лопту пред гол, Петровић закачио врхом копачке, али довољно да она дође до Бернарда Силве којем са пет метара није било тешко да је смести у мрежу.

На тај начин Манчестер сити је избегао да остане у три дана без два трофеја, пошто су у среду елиминисани у полуфиналу Лиге шампиона Реал Мадрида.