СКАНДАЛ КАКАВ СРБИЈА НЕ ПАМТИ: Утакмица СКРАЋЕНА за 43 минута, судије и играчи оба клуба ЖУРИЛИ у КАФАНУ

26.04.2022. 11:25
Fudbalska lopta
Фудбалска лопта / Извор: Профимедиа/илустрација

Касно је сад за кајање.

Потресали су српски фудбал разне афере и скандали, али оно што се протеклог викенда догодило у срцу Шумадије незабележено је до сада. У месту Бања код Аранђеловца састали су се локални клубови, домаћа Бања и Млади радник из Буковика. Овај меч ће ући у историју српског фудбала зато што је скраћен за 43 минута...

ВИДИЋ ПОНОВО ЗАИГРАО ЗА МАНЧЕСТЕР: Навијачи у трансу, Вида ВРАЋАЈ СЕ, требаш нам (ФОТО)

МАТИЋ НАПУШТА ЈУНАЈТЕД: Великан га ЖЕЛИ у својим редовима

НАТЕРАО ЕНГЛЕЗЕ ДА МУ СЕ ПОКЛОНЕ: Александар Митровић НАЈБОЉИ играч Чемпионшипа

Све постаје јасније када се баци на поглед на записник састављен после утакмице који је потписао судија Лазар Николић један од главних актера ове фудбалске комедије, пише Спортски журнал.

-  Утакмица је одиграна у пријатељском духу, домаћини су играли без жара борбе. Играчи оба тима инсистирали су да се утакмица раније заврши, као и представници обе екипе, јер је такав договор обе екипе, као и да је договор био да победи гостујућа екипа. У Буковику је организована ручак за обе екипе, како за судије, тако и за делегате, на коме нисам хтео да присуствујем, заједно са колегама. Уз консултације са делегатом и са његовом сагласнишћу скратио сам прво полувреме 20 минута, а друго 23 минута. Екипе нису имале примедбе по завршетку утакмице.

Судија је свестан грешке и сада се каје.

– Свестан сам наивности и лакомислености тек сада и искрено се кајем. Нисам био свестан последица овакве моје одлуке. Годинама судим и никада нисам имао овакву ситуацију – појаснио је Николић.

Делегат утакмице Драгољуб Радановић из Горње Трнаве је потврдио прво речи судије, а онда се исправио и написао да је утакмица била “тврда и такмичарска”. Утакмица је завршена победом гостију 1:0 чиме су направили велики корак ка опстанку у Шумадијској окружној лиги.

Најновије вести из света фудбала можете наћи ОВДЕ.