СЛОТ ОДГОВОРИО САЛАХУ: "Нисам забринут, сениори не постављају стандарде"
Тренер Ливерпула Арне Слот одговорио је свом играчу Мохамеду Салаху.
Египћанин који овог лета напушта Енфилд је истакао да би ниво очекивања и стандарди у Ливерпулу могли значајно да падну његовим одласком.
- Мо каже да су стандарди заиста важни за овај клуб. Морам да се сагласим са њим! Мада га нисам чуо како каже да стандарди сада нису у реду? Да ли сте га ви чули? Као што рекох, нисам уопште забринут. Уопште. Нисам забринут да би стандарди наредне сезоне могли да падну, као што нису пали ни прошле, неће ни наредне. Волео бих да могу да вам кажем шта осећам у овом тренутку, али нажалост не могу. Могу само да додам да сам сагласан са Салахом колико су стандарди важни. Они су на добром месту сада - рекао је Арне Слот.
Недостајаће искуства од наредне сезоне пошто ће клуб напустити и Енди Робертсон.
- Старији играчи нису једини који постављају стандарде у клубу. Погледајте Пари Сен Жермен. Дезире Дуе има 20, Хвича Kvarachelija 25. Могу ли они да поставе стандарде за нову генерацију или овај тим? Не знам колико времена проводе у теретани. То је Мо радио када је имао 26, то су радили други када су били овде. Нисам од оних који мисле да морате имати 32 или 33 да бисте постављали стандарде. Многу су прошли та искуства и знају шта значи играти на овом нивоу. Флоријан Вирц, Иго Екитике или Александар Исак, сви ти играчи које смо довели, они нису деца, већ озбиљни професионалци који знају шта је потребно да би се играло на овом нивоу. Стандарде не постављају само они са 34, већи Дуе са 20 или Салах када је имао 26. То није почело његовим садашњим годинама. То нема везе са годинама - додао је Слот.