СМС ПРАВИО ШОУ У ЂЕНОВИ: Дао гол за Римљане, асистирао Имобилеу, па ПОЦРВЕНЕО (ВИДЕО)

05.12.2021. 20:30
Sergej Milinković-Savić
Сергеј Милинковић-Савић / Извор: Профимедиа

Лацио на крилима српског репрезентативца савладао Сампдорију.

Срби харају Серијом А! Недељно поподне отворио је голом Душан Влаховић, доневши победу Фјорентини на гостовању Михајловићевој Болоњи, а сјајан дан заокружио Сергеј Милинковић-Савић симултанком у Ђенови против Сампдорије - 1:3!

Креће бесплатна школа фудбала у Новом Саду и околини - Пријаве у току!

ИСТОРИЈСКА БРУКА У БУНДЕСЛИГИ: Фрајбург ДЕКЛАСИРАО Борусију, до полувремена дао шест голова! (ВИДЕО)

СТАНОЈЕВИЋ НЕ КРИЈЕ ЗАДОВОЉСТВО: Један играч посебно ОДУШЕВИО тренер и навијаче

Везиста Орлова био је убедљиво најзапаженији актер меча, пошто је донео вођство Римљанима, асистирао код другог гола Ћиру Имобилеу, да би на крају у само неколико секунди зарадио две јавне опомене и - црвени картон!

Сергеј је на тај начин стигао до петог гола у првенству на 16 мечева, док је уз то додао и четири асистенције.

За водећи гол посебне заслуге иду Ћиру Имобилеу који је на сјајан начин дошао до лопте поред штопера Сампдорије, ћушнуо је лопту на другу страну до Закањија, а овај је пронаша самог Сергеја коме није било тешко да погоди мрежу.

Римљани су дуплирали предност само 10 минута касније преко Имобилеа, Закањи је био у продору, пао је, лопта дошла до нападача Лација и мрежа домаћих се поново затресла.

После 30 минута, Сергеј се "реванширао" свом саиграчу, асистенцијом код трећег поготка за Лацијале који је поново дао Ћиро Имобиле.

Уследила је потом велика глупост Сергеја Милинковић- Савића. Најпре је саплео једног противничког фудбалера, што је било довољно за жути картон, али је потом гестикулирао судији и тиме зарадио још једну опомену и пут у свлачионицу на истеку 67. минута.

Лацио је, ипак, успео да сачува капиталну предност и тренутно дели шесту позицију са градским ривалом Ромом која такође има 25 бодова.

Сампдорија је остала на 15. позицији, са свега 15 бодова.

Све најновије вести о Серији А прочитајте на ОВОМ линку.