СОЧИ ИМА СУДИЈУ, ПАРТИЗАН РИКАРДА: Молдавски арбитар кумовао ремију руског и српског тима (ВИДЕО)

05.08.2021. 17:04 20:04

Парни ваљак пред својим навијачима јури плеј-оф.

Фудбалери Сочија и Партизана ремизирали су 1:1 (0:0) у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција. Упркос одличном мечу обе екипе, сусрет ће остати упамћен по скандалозној одлуци молдавског судије Монтеануа. Наиме, он је евидентни Вујачићев прекршај ван шеснаестерца, после консултације са помоћником, окарактерисао као пенал.

ТЕШКА СИТУАЦИЈА: Бивши голман Партизана бори се за ЖИВОТ! Неопходна му помоћ у болници!

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА: Погинуо син (18) легенде Челсија Михаела Балака

ЗБОГ СПОРНЕ СИТУАЦИЈЕ НА МАРАКАНИ: УЕФА донела РАДИКАЛНУ промену! На снагу ступа одмах (ВИДЕО)

Меч на Фишт стадиону почео је отворено са обе стране терена. Жесток темпо наметнули су домаћи, а црно-бели су се одлично прилагодили. Већ после 4. минута видели смо прво велико узбуђење. Лазар Марковић је желео да пронађе Рикарда у срцу шеснаестреца, али његов покушај је завршио на пречки.

Руска екипа као да су уозбиљила након претње Парног ваљака. Цигалков је у 12. минуту својим покушајем са дистанце наговестио рафалну паљбу на гол Поповића. Три минута касније Тереков је имао најбољи прилику у првом полувремену. Леви бек је на ивици казненог простора прихватио додавање Нобое, одлично је преварио Живковића и када су сви видели лопту у мрежи, млади Поповић је феноменално реаговао.

У 26. минуту видели смо још једну велику шансу за клуб са обале Црног мора. Дуганџић је у жељи да центрира погодио стативу, руку на срце, томе је кумовала лоша процена младог чувара мреже београдског клуба.

До одласка на одмор играло се у високом ритуму, али конкретних прилика није било.

У наставку сусрета гледали смо праву драму. Сочи је кренуо нешто конкретније, Партизан се успешно бранио, све док се није умешао судија Монтеану. Молдавац је у 64. минуту евидентни Вујачићев прекршај ван шеснаестерца, после консултације са помоћником, окарактерисао као пенал који је 120 секунди у погодак претворио Нобоа.

Видно разочарани фудбалери Парног ваљка се нису предавали. Чета Александра Станојевића је додала гас и већ у 73. минуту стиже до изједначења. Марковић је маестрално центрирао са десне стране, а Рикарду није било тешко да погоди празну мрежу са неколико метара.

До краја сурета најбољу прилику пропустио је Тереков. Он је у 91. минуту промашио празан гол са свега 6-7 метара.

Реванш сусрет који ће одлучити путника у плеј-оф на програму је за седам дана на стадиону у Хумској. Партизан је сада у много бољој позицији, имаће навијаче на својој страни, али фудбал је чудна игра...

90 5
Крај утакмице! Сочи - Партизан 1:1.
90 1
Срећа је на страни црно-белих. Тереков је промашио празан гол.

82. минут
Игра се све опрезније. Као да су обе екипе свесне да ће се питање победника решавати у Београду.

74. минут
Марковића, Natha и Пантића мењају Јојић, Холендер и Лутовац.

73. минут
ГООООЛ! Партизан је експресно узвратио! Марковић је центрирао а Рикардо погађа празну мрежу са неколико метара - 1:1.
66. минут
ГООООЛ! Нобоа рутински реализује најстрожу казну - 1:0.
65. минут
Марковић је због приговора зарадио жути картон.

64. минут
Пенал за Сочи! Партизанови фудбалери су бесни на помоћног судију. Наиме, црно-бели играчи тврде да је фаул Вујачића направљен ван казненог простора. По свему судећи, ово је лоша одлука главног арбитра Монтеануа.

60. минут
Двострука промена код домаћих. Бурмистрова и Попова мењау Јусупов и Заика.

59. минут
Незгодан ударац добио је Поповић након судара са Рикардном.

49. минут
Вујачић је покушао после прекида Natha. Црногорац је пуцао са десетак метара и погодио Нобоу у груди.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

45. минут
Крај првог полувремена! Сочи - Партизан 0:0.

43. минут
Жути картон зарадио је Бараћ због несмотреног старта над Живковићем.

36. минут
Фантастичан ритам на Фишт стадиону, штрета је што нема правих узбуђења.

26. минут
Мало је недостајало да Дуганџић затресе мрежу Партизана! Хрват је центрирао, Поповић је лоше проценио лет лопте која на његову срећу погађа стативу.

20. минут
Добро је центрирао Рикардо са леве стране. Најближи лопти био је Пантић, али некадашњи члан Челсија је промашио читав фудбал.

15. минут
Велику прилику за домаће пропустио је Тереков. Леви бек је изашао "1 на 1" са Поповићем који поново одлично реагује.

12. минут
Цалагов је запретио са дистанце. Ударац капитена Сочија голман Поповић избија у корнер.
4. минут
Лазар Марковић погађа пречку! Офанзивац црно-белих је желео да упосли РИкарда, међутим, лопта је погодила оквир гола.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Црно-бели су фантстично започели нову сезону, своју мрежу су сачували у свим пет одиграних сусрета, међутим, Сочи је свакако највећи изазов до сада.

Руска екипа иако нема искуства на европској сцени у својим редовима има неколико интерестантних фудбалере. Највећа опасност по гол српског преставника биће Еквадорац Нобоа и Хрват Дуганџић.

Шеф стручног штаба Парног ваљка Александар Станојевић одлучио је да на терен против Сочија пошаље следећих 11 играча:

Поповић - Живковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић - Здјелар, Шћекић - Марковић, Natho, Пантић - Рикардо.