ШОК НА КРАЈУ СЕЗОНЕ: Титула победника ФА купа се слави у црвеном делу Манчестера

25.05.2024. 18:08
Erik ten Hag
Ерик тен Хаг / Извор: Танјуг/АП Пхото/Кин Cheung

Манчестер јунајтед је освојио ФА купа. Ђаволи су у финалу најмасовнијег такмичења савладали Манчестер сити резултатом 2:1 (2:0), чиме су највећег ривала спречили да одбрани дуплу круну.

Јунаци су били тинејџери, пошто су стрелци за Јунајтед били Алехандро Гарначо у 30, као и Коби Меину у 39. минуту сусрета. У наставку је Сити притискао, створио је неколико прилика, Жереми Доку је и смањио у 87. минуту, али времена за поравнање није било, па трофеј иде у црвени део Манчестера.

Ово је показало зашто навијачи Јунајтеда желе да на клупи остане Тен Хаг. Просто он је очигледно једини човек који са оваквим тимом може да направи резултат.

Један од трагичара овог меча је Јошко Гвардиола чија је скандалозна грешка донела први гол Јунајтеду. Тада се све променило и то их је вероватно довело до поебде.