ПАРТИЗАН СЛАВИО У СУБОТИЦИ: Стевановић СКИНУО пенал у зауставном времену за ПОБЕДУ

07.11.2020. 17:26
Asano i Šćekić
Асано и Шћекић / Извор: Фото: Мирослав Тодоровић

Меч 14. кола

Фудбалери Спартака су дочекали Партизан у 14. колу Суперлиге Србије. Црно-бели су стигли ослабљени на север Бачке, али успели су да славе са 2:1. Јунак утакмице је био голамн црно-белих Немања Стевановић који је у зауставном времену "скинуо" пенал Милану Марчићу.

Суботичани остају на 23 освојена бода, сада имају шест мање од Партизана.

ДАН КАДА СУ ГРОБАРИ БИЛИ У ДЕЛИРИЈУМУ: Нико није мога да замисли ШТА ће се десити те магичне вечери против Квинс Парка

ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА ПАРТИЗАН: Марковић нема корону, а има и доказ за то (ФОТО)

ПРОМЕНА СИТУАЦИЈЕ У ПАРТИЗАНУ: Огласио се Стојковић (ФОТО)

Тренер црно-белих Александар Станојевић одлучио се нешто дефанзивнији састав јер су у тиму и Саша Здјелар и Александар Шћекић и Бибрас Natho. Било је много прилика у првом делу, али само је Асано успео да погоди. Изгледало је као да је била сумњива ситуација, али испоставило се да брзоноги Јапанац није био у недозвољеној позицији.

Било је још узбудљивије у наставку. Могао је Партизан да преломи меч, али Суботичани после грешке Лазара Марковића преко његовог имењака Туфегџића стижу до поравнања. Ипак, успева Александар Шћекић да доведе Партизан у вођство и чинило се да ће без проблема привести меч крају.

Тада Станојевић креће да брани резултат и то се испоставило као лоше. Суботичани су кренули напред и када је истекао регуларни ток долазе до пенала. Милан Марчић је пуцао у голманову леву страну, али Немања Стевановић га је прочитао и донео Партизану сва три бода.

Треба истаћи да је и репрезентативац Мађарске Филп Холендер промашио два зицера. Био је оба пута очи у очи са голманом, али није погодио. Стевановић га је спасао да не буде трагичар.

Главни судија на мечу био је Ненад Минаковић и чини се да је добро водио меч.

Дешавања из минута у минут можете пратити овде.

КРАЈ

90 1 минут
Брани Немања Стевановић. Пуцао је Марчић. Играће се још четири минута
90. минут
Пенал за Спартак! Лутовац је оборио Шимуру, после одличног шута Туфегџића
87. минут
Партизан брани резултат. Улазе Бојан Остојић и Иван Обрадовић уместо Natha и Холендера.
83. минут
Холендер прамашује опет немогуће. Ишао је 1 на 1 и када се очекивало да ће бити 1:3 Дујмовић брани.
75. минут
Асано шутира, али погађа само спољни део мреже
71. минут
Партизан опет води. 1:2! Александар Шћекић после лепе акције и асистенције Холендера главом доноси олакшање црно-белима
68. минут
Natho покушава главом после центаршута Лазара Марковића. Лопта је отишла преко гола. Израелац није баш спретан када пуца главом то је опет потврдио

FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: Мирослав Тодоровић

66. минут
Шћекић главом после корнера пуца мало изнад гола
59. минут
ГОЛ! 1:1! Туфегџић погађа. Лош потез Лазара Марковића који је пре пар минута ушао у игру. Савковић му је одузеолопту, пуцао, а на одбитак Лазар Туфегџић поравнава резултат.
55. минут
Туфегџић пуца, али изблокиран је. Само корнер за домаће
51. минут
Дујмовић скида зицер Холендеру. Са пет метара један на један није било довољно за 2:0
48. минут
Холендер уместо да упосли Стевановића пуца безопасно искоса са ивице шеснаестерца
46. минут
Почело је друго полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Играће се још 60 секунди
40. минут
Денковић лагано вара Миљковића на неких пет метара, али само корнер после шута Бијеловића. Домаћи траже пенал после ударца из угла, али ништа од тога
39. минут
Здјелар пуца јако, али високо изнад гола
34. минут
ГОЛ! 0:1! Асано постиже гол! Суботичани се жале на офсајд
30. минут
Велика шанса за Партизан. Natho са пет метара није успео да постигне гол
26. минут
Туфегџић у офсајду, а Денковић се судара са стативом. И то најнезоднији могући судар за мушкарца
24. минут
Стевановић скида зицер Денковићу, али био је офсајд
22. минут
Филип Стевановић са 20 метара шутира. Директно у чувара мреже Спартака
17. минут
Холендер и Natho покушавају, али без опасности по домаћи тим

FK Partizan

11. минут
Текијашки главом после корнера из изгледне ситуације пуца поред гола Немање Стевановића
8. минут
Миљковић пуца са неких двадесет пет метара на празан гол, али промашује за скоро исто толико