НИКОЛИЋ РАЗМРДАО ЦРНО-БЕЛЕ: Партизан у наставку сломио Спартак и славио у Суботици (ВИДЕО)

20.10.2023. 20:49 22:06
Nemanja Nikolić
Немања Николић / Извор: МН Press

Нова победа тима Игора Дуљаја.

Фудбалери Партизана славили су на гостовању Спартаку у Суботици (3:0) у оквиру 12. кола Mozzart бет Суперлиге.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Сумина мајсторија пресудила Чукаричком

ДУЕЛ БИВШИХ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ И ПАРТИЗАНА: Узбудљиво у Дубаију! Све решено у финишу

Радослав Батак открио Русима зашто Срби воле Путина

Црно-бели су питање победника решили у другом полувремену након уласка Немање Николића који је поптуно разбудио екипу.

Што се тиче првих 45 минута, као да је и једнима и другима прерано стигла ова утакмица после репрезентативне паузе. Готово да ништа нисмо могли да видимо у првих пола сата игре.

Партизан је имао иницијативу, али све сем периодичних центаршутева и покушаја из прекида безпослени су били дефанзивци Спартака.

Домаћи су се определили на покушаје из контре, али ни они нису били претерано опасни. Ћаласан је могао да запрети Јовановићу, али је његов пас кроз петерац само прошао кроз исти, а да нико од играча и једне и друге екипе није додирнуо лопту.

Тек од 35. минута су кренула узбуђења. Френк Кануте је распалио по лопти са 20-так метара, његов ударац је завршио на стативи. Само два минута касније, Аранђел Стојковић је умакао дефанзивцима Спартака, послао пас у срце шеснаестерца, но интервенисао је Вулић и спречио Салдању да стигне до лопте.

Natho је у последњем минуту првог полувремена могао до гола, али се сјајном парадом истакао Вулић.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, ЧЕТВРТО КОЛО

Спартак - Партизан 0:3 (0:0)

Стрелац: Марковић 70, Захид у 77, Салдања 81

Судија: Павле Илић

Спартак (5-4-1): Вулић - Танасијевић, Керкез, Ћаласан, Видаковић - Бијеловић, Тодороски, Тошески, Ђурасовић, Станојев - Убипарип.

Партизан (4-3-3): Јовановић - Стојковић, Марковић, Илић, Антић - Кануте (од 46. Николић), Белић, Natho (од 74. Шћекић) - Захид, Калулу (од 65. Северина), Салдања.

У наставку су црно-бели кренули још силовитије. Тренер Игор Дуљај је на терен послао поменутог, Немању Николића, а Партизан је мрежу затресао у 64. минуту.

Захид је упутио центаршут, Илић закачио лопту, погодио стативу, да би му се иста одбила и он ју је спровео у гол. Прописно су се израдовали гости, али је после гледања ВАР технологије утврђено да је Илић играо руком и погодак је поништен.

Но, шест минута касније није било дилеме. Повео је Партизан, стрелац је био капитен Светозар Марковић. Natho је извео корнер, Николић "преглававао", право до штопера црно-белих који је распалио по лопти и послао је од пречке у гол.

Домаћи су до поравнања могли после три минута, Ђурасовић је волејом могао до гола, Јовановић је ногама зауставио његов ударац. Партизан је после тог промашаја Спартака одмах запретио из контре, али се Северина спетљао пред Вулићем.

У 77. минуту гости су дошли и до другог гола. Немања Николић је феноменално упослио Захида који је после једног дриблинга променио резултат.

И Матеуш Салдања се уписао у стрелце. Бразилац је затресао мрежу домаћих у 81. минуту.

До краја дуела није било прилика и тим Игора Дуљаја је дошао до 28. бода и сада је на плус седам у односу на, другопласирану, Црвену звезду која има меч мање.