СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Шест голова и РЕМИ Ситија и Реала!

09.04.2024. 22:58
reAal
реАал / Извор: Профимедиа

Фудбалери Реал Мадрида и Манчестер ситија ремизирали су резултатом 3:3 у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона.

Мало је рећи да смо гледали још један спектакл у режији ових тимова, Сити је повео преко Силве, Реал преокренуо после само 12 минута аутоголом Дијаша и голом Родрига, а онда су "грађани" у наставку у размаку од пет минута опет повели магијама Фодена и Гвардиола, да би Валверде постигао нови еврогол, трећи вечерас за коначних 3:3.

Сити је повео у Мадриду већ у другом минуту, Бернардо Силва је из слободњака изненадио Лунина, који није стигао да реагује и заустави ударац у први угао.

Али, Реал је у размаку од само 10 минута успео да преокрене. Прво је у 12. минуту Камавинга шутирао са дистанце, лопта је закачила Рубена Дијаша и преварила Ортегу за 1:1.

Само два минута касније, Реал је преокренуо, у једном типичном контра нападу, Винисијус је избацио Родрига, који је побегао и ухватио Ортегу у раскораку и погодио за 2:1.

Реал је од тада потпуно неутралисао игру Ситија, који није могао озбиљније да припрети, напротив, Ридигер је ставио у џеп Халанда, Де Брујнеа није било да диригује на средини и Сити је у првих 45 минута деловао као нека потпуно другачија екипа.

У другом полувремену гледали смо очекивану слику - Сити је имао лопту и играо на половини Реала, али су Мадриђани тактички сјајно стајали и чекали шансу да нападну из контри. У томе су успели када је најпре шутирао Белингем искоса са леве стране поред гола, потом је из сличне ситуације пробао и Винисијус, али је гађао преко пречке.

Али, неумољиви Фил Фоден је наставио своју невероватну форму. У 66. минуту је прихватио једну лопту од Стоунса и потом са 20 метара распалио по њој и послао је у саме рашље за 2:2!

Нова бомба уследила је само пет минута касније, овај пут потпуно неочекивано, у режији - Јошка Гвардиола. Грилиш му је вратио један наизглед безопасан пас, Хрват се у пријему наместио на слабију десну ногу и потом са скоро 25 метара погодио малу мрежу за 2:3!

Карло Анћелоти је морао да крене на све или ништа, одмах је освежио напад и везни ред, Модрић и Дијаз су заменили Кроса и Родрига и то је уродило плодом. Реал је кренуо нешто конкретније у напад, у 79. акцију је повео Модрић, који је одиграо до Винисијуса, овај пронашао Валвердеа на десној страни, а Уругвајац волеј ударцем пробушио малу мрежу за 3:3.

Реал је на крилима тог трећег гола кренуо офанзивније ка голу Ортеге, Анћелоти је увео Хоселуа како би пробао да нападне центаршутевима, док је Пеп морао да изведе Фодена због повреде и уведе Алвареза.

До краја није било промене резултата, на крају праведан реми као увертира у нови спектакл за осам дана на "Етихаду".