СПЕКТАКЛ У МАНЧЕСТЕРУ: Моша! Сити почео да слави титулу, а онда је Погба показао зашто вреди 100 милиона (ВИДЕО)

07.04.2018. 20:26
FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Реутерс

Преокрет Ђавола који се ретко виђа.

Какав меч, страшан меч. Какав преокрет. Какав спектакл. Манчестер Јунајтет је успео да савлада Манчестер Сити  са 3:2 (0:2) и тако бар до следеће утакмице одложи шампионско славље вечитог ривала.

СЕРИЈА БЕЗ КРАЈА: Митар УТИШАО Сове и новим голом довео Фулам на корак од Премијер лиге (ВИДЕО)

После бламаже и убедљивог пораза у Ливерпулу (0:3) у првој утакмици 1/4 финала Лиге шампионе, Грађани су имали прилику да се консолидују, поврате самопоуздање и победом против Ђавола дођу до недостижних 19 бодова предности и пете шампионске титуле и клупској историји.

БОМБАРДЕР: Лука Миливојевић постигао ЧУДЕСАН гол из СЛОБОДЊАКА и срушио РЕКОРД! (ВИДЕО)

После само посла сата игре руке су им чинило се биле већ на шампионском пехару. Најпре је Венсан Компани у 25. минуту матирао Давида де Хеу за вођство, да би се у 30. минуту Илкај Гундоган лепо окренуо искоса са леве стране и погодио даљи угао за 2:0. Ђаволи су били у нокауту... Има ли бољег доказа од податка да у првих 45 минута нису упутили ниејдан шут ка голу ривала.

Ипак, у другом  полувремену уследио је ретко виђени преокрет. Пол Погба је за само два минута показао зашто је плаћен чак 100 милиона евра. Француски везиста је најпре у 53. минуту смањио заостатак, а онда непуна два минута касније затресао мрежу за 2:2 и шоу у дербију Манчестера.

И то није било све од "црвених ђавола", већ је Крис Смолинг умакао одбрани Ситија и на центаршут Алексиса Санчеза из прекида приредио велики преокрет - 2:3 од 69. минута.

Наш репрезентативац Немања Матић одиграо је свиј 90. минута и био један најбољих на терену.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.