СПЕКТАКЛ У ”ЕЛ КЛАСИКУ”: Реал ПРЕОКРЕНУО Барсу и оверио ТИТУЛУ!

21.04.2024. 23:21
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Профимедиа

Фудбалери Реал Мадрида савладали су Барселону са 3:2 после великог преокрета у 299. "Ел класику".

Мадриђани су славили у 32. колу Примере, те сада имају чак 11 бодова више у односу на Барсу, чиме је практично решена шампионска трка.

Херој Мадриђана је Енглез Џуд Белингем, стрелац пготока за победу у 91. минуту.

Почело је сјајно по Барселону. Повели су Каталонци после само шест минута. Рафиња је извео корнер са десне стране и послао лопту на другу стативу где је Андреас Кристенсен у скоку надвисио Кроса и постигао погодак. Претходно је голман Реала Луњин лоше реаговао и дозволио да га лопта прелети у петерцу.

Није примљен погодак пореметио домаћин. После само два минута Винисијус је био у шанси, али се резултат није променио, а ни Тер Штеген није морао да реагује, јер је лопта отишла преко гола.

То је био само наговештај изједначења Мадриђана. Искусни Лукас Васкез прошао је по десној страни у 17. минуту, преварио Жоаа Кансела и стуштио се у казнени простор где га је фаулирао млади штопер Барсе Кубарси, а судија Сезар Сото Градо показао на „белу тачку“.Одговорност је преузео Винисијус и затресао мрежу Каталонаца.

Након пола часа игре буквално су центиметри делили Барсу од новог вођства. Рафиња је извео корнер са десне стране и послао лопту директно ка голу, њу је петом закачио Јамал, а голман Реала Луњин реаговао у последњи час и на гол-линији зауставио лопту. Гледао се ВАР после кога је утврђено да поготка нема.

Наставио је Јамал да блиста. Два пута је прошао Камавингу као да је трка „Ферарија“ и „Фиће“, а Француз морао да га сачува рукама и добије жути картон.

Проблем за Барсу настао је на самом крају првог дела када се повредио Френки де Јонг због чега је морао да напусти игру, а уместо њега на терен уђе Педри.

Ћави је мењао и на старту друог дела. Уместо Кристенсена у игру је ушао Фермин Лопез.

Наставио је Јамал и почетком другог полувремена да буде опасан по Реал и одмах упутио ударац, а Луњин уписао нову интервенцију. Неколико минута касније у шансије је на другој страни био Винисијус, али гола није било.

Није ово било вече Роберта Левандовског. Извео га је из игре Ћави у 64. минуту, а уместо њега на терен послао Ферана Тореса. Изашао је и Рафиња, а у игру ушао Жоао Феликс.

Измене су се исплатиле „блауграни“ у 69. минуту. Фантастични Јамал је снажно шутирао са ивице казненог простора, Луњин само одбио лопту право на ногу Фермину Лопезу, а дете Барсе донело Каталонцима ново вођство.

Није требало дуго лидеру на табели да узврати. Настала је ерупција одушевљења на "Бернабеу" у 73. минуту када је Винисијус упутио центаршут левом ногом и на другој страни пронашао Лукаса Васкеза који је умакао Канселу и матирао Тер Штегена.

Огромну шансу да донесе потпуни преокрет Реалу имао је Винисијус у 78. минуту када је после додавања голмана Луњина претрчао ривале и кренуо као Тер Штегену, али је немачки чувар мреже успео да одбрани његов ударац из близине.

Последњи ударац вечерас задао је Реал и то Џуд Белингем Играо се 91. минут када су Мадриђани напали преко Брахима Дијаза који је прошао по средини и одложио лопту на страну до Васкеза, који је упутио лопту у казнени простор Барсе, она је дошла до Белингема, а овај "поцепао" мрежу Барсе.