СРБИ ОСТАЛИ БЕЗ ТРОФЕЈА: Вест Хем освојио Лигу конференција, Јовићу поништен гол

07.06.2023. 23:08
FK Vest Hem
ФК Вест Хем / Извор: Профимедиа

Виола била боља, пехар ипак у Лондону.

Фудбалери Вест Хема освојили су УЕФА Лигу конференције пошто су у финалу у Прагу били бољи од Фиорентине са 2:1.

ИСТИ МАРКО КРАЉЕВИЋ: Српски ас Лука Јовић лансирао ПОТПУНО НОВИ изглед у финалу Лиге конференција (ФОТО)

ПОКАЗАО КЛАСУ: Навијачи Вест Хема раскрварили главу капитену Фиорентине, његова реакција је ШМЕКЕРСКА (ВИДЕО)

Не може се рећи да су Чекићари били бољи од Виоле, али су без обзира на све стигли до трофеја.

Било је то боље отварање утакмице екипе Винћенца Италијана, видели смо неколико прилика, али прво полувреме свакако је остало упамћено по срамотном потезу навијача Вест Хема који су убацивањем предмета на терен погодили капитена Фјорентине Кристијана Бирагија у главу и раскрварили га.

У самој завршници првог полувремена Куаме је после центаршута погодио стативу, на одбитак је натрчао Лука Јовић и главом постигао погодак. Но, он је том приликом добио ударац у главу од Соучека због чега је остао да лежи на трави. Погодак је у међувремену поништен због офсајда, а српски нападач је на паузи између два полувремена замењен.

Арбитар Карлос дел серо Гранде после сат времена игре показао је на белу тачку након што је Кристијано Бираги доста неопрезно одиграо руком у свом шеснаестерцу. Пенал је у гол претворио Саид Бенрама.

Фјорентина је брзо имала одговор. Само пет минута после славља Вест Хема, Ђакомо Бонавентура поравнава на 1:1.

Имала је Виола и шансу за преокрет, али нису успели да дају још један гол. Таман када се чинило да ће уследити продужеци, Лукас Пакета шаље пас у простор за Џареда Бовена који у 90. минуту матира Тераћана за 2:1.

Кренула је италијанска екипа на све или ништа, али је на крају трофеј отишао у Лондон.