СРБИЈА ЕЛИМИНИСАНА СА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Орлићи пали у 89. минуту, Пољаци славе Филипа Рајчика

27.05.2023. 17:09
Aleksandar Luković
Александар Луковић / Извор: МН Press

Ништа од полуфинала.

Кадетска репрезентација Србије није успела да се пласира у полуфинале Европског првенства које се одржава у Мађарској. Изабраници селектора Александра Луковића поражени су у у веома узбудљивом четвртфиналном дуелу од селекције Пољске са 3:2 (1:0).

ПОТВРЂЕНО: На мечу против Новог Пазара највеће појачање Звезде за Лигу шампиона биће на Маракани

ТРАНСФЕР БОМБА У ХУМСКОЈ! Партизан има новог играча, потписује бивши фудбалер Црвене звезде

ДРУГАЧИЈЕ НИЈЕ МОГЛО: Ерлинг Халанд најбољи играч Премијер лиге

Пољаци су много боље почели утакмицу и већ у четвртом минуту преко Крижинвоског дошли у вођство. Ривали је био далеко бољи и опаснији у првих 45. минута и право је чудо како су на одмор отишли само са минималном предношчу.

Орлићи су заиграли знатно боље у наставку sussreta, у потпуности доминирали на терену и потпуно заслужено стигли до изједначења већ у 51. минуту када је Вељко Вукојевић затресао мрежу.

Убрзо је уследио нови шок, пошто је судија Масијев из Азербејџана досудио једанаестерац за Пољску из ситуације која није била у потпуности јасна. Миколајевски је у 62. минуту донео ново вођство за Пољаке, али се наш млади тим није предавао.

Ређале су се добре ситуације, а ново изједначење видели смо у 70. минуту. Непуних 60 секунди након што је наша млада селекција погодила стативу, Андреј Суботић је постигао гол за 2:2.

Иако је све мирисало на продужетка, одлука је пала у 89. минуту.  Судија Масијев је одлучио да досуди прекршај за Пољску на ивици казненог простора, након једног дуела који не би сваки арбитар окарактерисао као фаул. Из одличне позиције, Филип Рајчик је још боље шутирао, погодио сам угао Џодићевог гола и донео Пољској пласман у полуфинале.