БАРАЖ ЛИГЕ НАЦИЈА: Србија могла и боље да прође у првом мечу

23.02.2024. 18:10
Srbija - Island
Србија - Исланд / Извор: МН Press

Реванш је 27. фебруара.

Женска фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено, 1:1, у Старој Пазови са селекцијом Исланда у првом мечу баража за пласман у Дивизију А лиге нација. Реванш је 27. фебруара у Исланду.

"Можда то буде наша шанса" Петрић оптимиста пред гостовање Звезди Gordan Petrić

"Можда то буде наша шанса" Петрић оптимиста пред гостовање Звезди

ДЕФИНИТИВНО НИШТА ОД ЗВЕЗДЕ: Велика жеља црвено-белих се вратила кући!Riči Larja

ДЕФИНИТИВНО НИШТА ОД ЗВЕЗДЕ: Велика жеља црвено-белих се вратила кући!

ИЗ ВОШЕ ПОРУЧУЈУ: Ментална припрема кључна за боље резултатеFK Vojvodina

ИЗ ВОШЕ ПОРУЧУЈУ: Ментална припрема кључна за боље резултате

У 19. минуту Тијана Филиповић је само померила лопту из корнера до Јелене Чанковић и кренула ка напред, Чанковићева је подигла лопту, Филиповић сјајно пратила и постигла гол за Србију и вођство 1:0.

Ипак, само пет минута касније након необјашњиво смушене реакције капитена Виолете Словић и Невене Дамјановић у гужви испред гола Србије Исланђанке долазе до изједначења. Гол је постигла Хлин Ериксдотир.

СРБИЈА - ИСЛАНД 1:1 (1:1)

СТРЕЛЦИ: Филиповић 19. - Ериксдотир 24.

Спортски центар ФСС у Старој Пазови.

Судија: Ева Аугустин (Пољска).

Црвени картон: Дина Благојевић 82. (Србија)

Србија: Костић, Петровић (од 89. Матејић), Словић, Дамјановић, Фрајтовић, Чанковић, Благојевић, Миливојевић, Пољак (од 89. Илић), Дамњановић, Филиповић (од 65. Мијатовић).

Исланд: Ивасдотир, Гудр. Арнардотир, Вигосдотир, Сигурдардотир, Хеидерсдотир, Јохансдотир, Вихјалмсодотир, Магнусдотир (од 58. Антонсдотир), С. Јонсдотир, Х. Ериксдотир (од 69. Кристинсдотир), Зомерс (од 58. Халдорсдотир).

У 82. минуту Дина Благојевић је добила директан црвени картон, можда и престрого, али тако је судија видео. Иначе, није било ВАР-а.