Чак седам голова, пораз Србије и крај групне фазе на другом месту

26.05.2024. 22:06
Orlići
Орлићи / Извор: ФСС

Кадетска репрезентација Србије није успела да тријумфује у трећем мечу групне фазе Европског првенства, изгубили су "Орлићи" резултатом 3:4 од Чешке и тако групну фазу завршили на другом месту.

Три пута је Србија водила, све до 89. минута, а онда је Чешка са два брза гола потпуно преокренула утакмицу.

Костов је већ у седмом минуту довео "Орлиће" у вођство, али је оно трајало само минут, пошто је већ у наредном нападу Чешка преко Коларика.

Србија је поново дошла до вођства у 21. минуту после сјајне акције. Премовић се одлично убацио по левој страни и послао центаршут до ког је дошао Костић и закуцао лопту под пречку.

Успела је Чешка да изједначи у 64. минуту са беле тачке, гол је постигао Белжик. Србија је желела победу, без обзира што се већ пласирала у четвртфинале, па је до трећег гола дошла голом Цветковића у 72. минуту који је одлично испратио додавање Стојановића главом.

Чешка је поново у налетима нападала гол Чарапића, фалило је мало да се дође до победе, али је Белжик својим другим голом на утакмици изједначио резултат у 89. минуту. Успели су Чеси у 94. минуту да потпуно преокрену и славе голом Колишека.

Србија групну фазу завршава са шест бодова, на другом месту, а у среду ће јој ривал у четвртфиналу бити репрезентација Аустрије.