СРБИЈА САДА МОРА ДА ОДГОВОРИ: Португал без Роналда СЛАВИО у Азербејџану

07.09.2021. 19:49
Azerbejdžan - Portugal
Азербејџан - Португал / Извор: Реутерс

Квалификације за Светско првенство.

Фудбалска репрезентација Србију вечерас очекује гостовање у Републици Ирској у оквиру квалификација за Мундијал који се следеће године игра у Катару. Међутим, пре тога сви су са нестрпљем очекивали вест из Азербејџана. Није повољна. Португалија је победила Азербејџан са 3:0 и тако макар привремено побегла изабраницима Драгана Стојковића три бода.

НАЈСЛАЂИ ДОБИТАК УЗ ПОПУЛАРНЕ ВОЋКИЦЕ – ЕВО КАКО ЈЕ МИХАЈЛО ОСВОЈИО ДВА МИЛИОНА

КЛОП ИМА НОВИ ПОСАО: Плата под знаком питања

ПРЕОКРЕТ: Бразилу прети пораз службеним резултатом

Иако су били ослабљени, јер није играо Кристијано Роналдо Португалци су оправдали епитет фаворита и рутински су славили.

На вођство гостију се чекало до 26. минута када је Бернардо Силва након центаршута распалио по лопти која се од леве стативе одбила у мрежу.

Предност је дуплирао у 39. минуту Андре Силва, који је показао прибраност у казненом простору и лепо послао лопту у небрањени део мреже.

Коначан резултат поставио еје Дијего Жота у 75. минуту, после сјајног ударца главом.

Азербејџан је сада дефинитивно без икаквих шанси, а како ставри стоје Србиоја и Португал ће водити велику битку за прва два места.