РОЛЕРКОСТЕР НА МАРАКАНИ: Србија показала два лица против Катара! Орлови, срећно у Лисабону!

11.11.2021. 17:26 20:07
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Победник решен за три минута.

Репрезентација Србије убедљиво је савладала селекцију Катара резултатом 4:0 (1:0).

Орловима је утакмца на популарној Маракани представљала својеврсну генералну пробу пред одлучујући меч са Португалом у оквиру квалификација за Светско првенство 2022. године.

РАСТАНАК НА ЗИМУ: Готово је - НАПУШТА Звезду! Нови ОДЛАЗАК са Маракане

ГРОБАРИ ГА НИКАДА НЕ БИ ПРЕПОЗНАЛИ: Сећате ли се Принца Тејга, ЕВО како данас ИЗГЛЕДА (ФОТО)

ИТАЛИЈАНИ ЈАВЉАЈУ: Враћа се Дијего Фалћинели

Србија је одиграла од очаја до сјаја на нашем највећем стадиону.

Катар је био бољи у првом полувремену, много мука Страхињи Павловићу и Урошу Спајићу задавао је Алмоез Али који је у неколико наврата до лудила доводио дефанзивце "црвених".

Ипак, у свакој ситуацији бољи од нападача гостију био је Вања Милинковић Савић, дебитант на голу у неколико наврата феноменално је интервенисао.

На одмор се није отишло са "нулом" захваљујући Саши Лукићу. Члан Торина је затресао мрежу Алшиба у последњим тренуцима првог дела игре.

Друго полувреме

На самом старту других 45 минута голове су у распону од само 120 секунди постигли Лука Јовић и Душан Влаховић. Нападач Реал Мадрида погодио је у 51. минуту, док је млади голгетер Фјорентине прецизан био у 53.

Коначан резултат поставио је Сергеј Милинковић Савић у 83. минуту.

Подсетимо, Орлови 14. новембра од 20.45 гостују Португалији на стадиону Ла Луж где ће им највероватније бити потребна победа да би дикретно обезбедили пласман на Мондијал.

СРБИЈА – КАТАР 4:0 (1:0)

(Лукић 45 2, Јовић 51, Влаховић 53, Милинковић-Савић 83)

Стадион: Рајко Митић

Судија: Ирфан Пељто (БиХ)

СРБИЈА (3-4-2-1): В. Милинковић-Савић – Спајић, С. Митровић, Павловић (од 46. Терзић) – Радоњић, Грујић (од 63. Гудељ), Максимовић (од 46. Рачић), Младеновић – Живковић (од 46. Сергеј Милинковић Савић), Лукић (од 46. Влаховић) – Јовић (од 77. Тадић).

КАТАР (3-5-2): Алшиб – Мигел, Куки, Салман – Мохамед (од 60. Алвари), Хатим (од 46. Асадела), Мадибо (од 46. Бутиаф), Албајати, Еламин – Али, Мунтари (од 46. Алаледин).

90 3
Крај утакмице! Србија - Катар 4:0.

90. минут
Играће се још три минута.

83. минут
ГООООЛ! Влаховић асистира СМС-у за 4:0. Фудбалер Лација је био прецизан са 10-так метара.
74. минут
Тадић је заменио Јовића.

70. минут
Мало је фалило да на семафору пише 4:0. Рачић је из волеја погодио спољни део мреже.

65. минут
Орлови контролишу ситуацију на терену. Апсолутна доминација изабраника Драгана Стојковића Пиксија.
53. минут
ГОООООЛ! Србија експресно стиже до убедљиве предности. Лепу акцију Орлова поготком крунише Влаховић - 3:0.
51. минут
ГООООЛ! Лука Јовић је погодио мрежу Катара после карамбола у шеснаестерцу гостију.
46. минут
Рачић, Терзић, Влаховић и Сергеј Милинковић Савић мењају Максимовића, Павловића, Лукића и Живковића.

Друго полувреме!

Крај првог полувремена!
Србија - Катар 1:0.

45 2. минут
ГООООЛ! Саша Лукић је стрелац на асистенцију Радоњића. Мора се признати да је поготку кумовала лоша реакција голамана Алшиба.

36. минут
Велика грешка судија, Катар је оштећен! Еламин је кренуо ка нашем голу потпуно сам, помоћник је показао да је офсајд, али на снимку се видело да је играч Катара у тренутку додавања био чак на својој половини терена.

30. минут
Прошла је трећина утакмице, не успева Србија и даље да створи нову праву шансу за гол, Катар игра неупоредиво боље него пре два месеца.

23. минут
Поново је Алмоез Али био у центру пажње. Нападач Катара је имао лепу шансу са 10-так метара, али Вања Милинковић Савић бравурозно интервенише.

20. минут
Добро је убацио Младеновић након корнера са десне стране, Грујић је главом шутирао поред леве стативе.

16. минут
Алмоез Али је распалио по лопти за 20-так метара, међутим, веома непрецизно.

12. минут
Фина контра Катара по боку, лопта у простор за Алија, али је Вања Милинковић Савић истрчао с гола и однео лопту.