ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО СВЕ ДАЉЕ: Орлићи нису успели да победе Луксембург

22.03.2024. 21:42
Ljubinko Drulović
Љубинко Друловић / Извор: МН Press

Разочаравајући резултат.

Млада фудбалска репрезентација Србије ремизирала је (1:1) на гостовању Луксембургу у мечу групе Ф квалификација за Европско првенство.

РУС СРЕЋАН ПРЕД ДОЛАЗАК У БЕОГРАД: Чека нас занимљиво путовање у братску земљуDelije

РУС СРЕЋАН ПРЕД ДОЛАЗАК У БЕОГРАД: Чека нас занимљиво путовање у братску земљу

ПОХВАЛА ЗА СТОЈКОВИЋА: Бившем репрезентативцу се свидео Пиксијев потез после искључења ГајићаDragan Stojković

НОВИ ИЗАЗОВ: Младен Крстајић иде на ТајландMladen Krstajić

НОВИ ИЗАЗОВ: Младен Крстајић иде на Тајланд

Орлићи су овим неуспехом направили велики корак уназад у борби за пласман на Европско првенство. Сада су Украјина и Енглеска далеко пет бодова. Притом, прво место и три најбоље другопласиране екипе иду на планетарну смотру, док ће преосталих шест селекција у бараж.

Србија је повела већ у четвртом минуту. Стефан Митровић је искористио грешку одбране противника и погодио мрежу Луксембурга.

Домаћи су поравнали у 51. минуту када је Фернандес изједначио голом из слободног ударца. До краја меча је наша селекција претила, а најбољу прилику је имао Влаховић када је са пет метара шутирао право у голмана.

Ипак, Луксембург се одбранио и освојио четврти бод у групи, док Србија има 10.