ШТА ЋЕ БИТИ НА СКУПШТИНИ ПАРТИЗАНА? Љајић пред борбу за председничко место најавио и већи отпор Звезди
ФК Партизан одржаће првог јуна скупштину клуба.
Поводом избора за председника, за Курир је говорио Расим Љајић, тренутно први човек клуба.
- Није поента да ли очекујемо већину или не, већ да ставимо тачку на то свакодневно лицитирање и сталне захтеве да треба оваква Скупштина, треба онаква... Не, биће Скупштина како смо и рекли, можда и пре него што смо мислили, како бисмо апсолутно омогућили екипи да се припрема на миру и да зауставимо свакодневна препуцавања која се гаде навијачима Партизана. Шта ће бити на Скупштини? Свако може да излаже шта год хоће, да се предлаже дневни ред, само нећемо дозволити да нам улица, да нам било ко ван инстутуција кадрује и решава проблеме у Партизану. Свакоме су врата отворена, било да је бивши играч, обични навијач или члан клуба, али нам нико изван инстутуција неће одређивати ко ће водити Партизан - рекао је Љајић.
Он је током меча са Новим Пазаром снимљен у разговору са Предрагом Мијатовићем у свечаној ложи стадиона Партизана, па је објаснио о чему су разговарали том приликом.
- Попричали смо и рекли смо да ћемо се видети да причамо вероватно и о Скупштини, јер све треба да прође у нормалном амбијенту, без тензија, свађа, без медијских препуцавања. Знам да медији воле да пуне странице са тим. Доносили смо одлуке у складу са тренутним околностима, да би клуб могао да опстане. Морали смо и да продамо играча Андреја Костића, јер да то нисмо урадили, не бисмо добили лиценцу за Европу. И са та 3,5 милиона, прошли смо кроз иглене уши, јер постоје строга правила, да имовина клуба и приходи клуба буду за десет посто бољи и већи него прошле године. Пошто нисмо имали трансфера, било је тешко да се то постигне, па смо морали да реализујемо овај трансфер.
Није хтео Љајић да говори на тему Звездине титуле, коју су на Маракани најавили још када је Партизан био јесењи првак, али је најавио наредни шампионат.
- Било би популарно да одговарамо на то, али чему то? Звезда је наш ривал, ми смо били јесењи прваци, то није титула, али имајући у виду буџете Звезде и Партизана, то је био огроман успех са најмлађом екипом у Европи. Али, ја мислим да ће Партизан бити много брже конкурентан, него што било ко очекује - каже Љајић.
Било је помоћи државе.
- Држава нам је помагала у ових седам мониторинга, да бисмо могли да играмо европска такмичења. Али то није стратегија, већ је жеља да клуб буде самоодржив. А, помоћ од државе ако дође, требало би да се усмери на инфраструктуру, да створимо најбоље могуће услове за наше омладинце, кадете, пионире. Не мислимо да живимо од помоћи државе. То је неодрживио и држава ће дићи руке, а и ми нећемо моћи тако да функционишем - закључио је Расим Љајић.