"ШТА ЧЕКАШ? ГУБИШ ВРЕМЕ СА ТИМ ИГРАЧИМА": Терзић послао поруку Вељку Пауновићу
Промена на клупи Србије након одласка Драгана Стојковића Пиксија условила је да Вељко Пауновић преузме кормило и почне да полако припрема Орлове за предстојеће изазове. За сада има две победе и два пораза, а коментари су различити. Последњи који је имао шта да каже на рачун рада новог селектора је генерални директор Црвене звезде, Звездан Терзић.
У интервјуу за лист Курир, Звездан Терзић је рекао да мисли да Србија у овом тренутку, барем кад су домаће наде у питању, нема бољег човека за овај посао.
Вељко је млад, паметан, систематичан и озбиљан тренер. Зна шта хоће, има неке своје методе. Радио је у Шпанији и Мексику. Мислим да ми у овом тренутку нисмо имали боље решење - рекао је Терзић за Курир.
Постоје неке ствари које ипак сметају Терзићу код Пауновића. Много тога би покушао да промени.
- Мора да буде храбрији у одлукама. Мора да подмлади репрепрезентацију! Да направи један рестарт. То се од њега очекује. Надао сам се да ће доласку, одмах направити један рез. Ми тек у септембру 2027. играмо прву званичну утакмицу, када следе квалификације за ЕУРО. Пре тога, само пријатељске и Лига нација.
Како и сам Звездан Терзић каже, време је за младе наде и нека нова времена српског фудбала.
- Узалуд је Пауновић потрошио ових неколико утакмица које је водио као селектор. Са неким старим снагама... Од њега је јавност очекивала више младих играча и више нове и свеже крви. Он има 2028. године Европско првенство. Шта чекаш? Већ сада у глави мораш да имаш играче који ће 2028. имати толико и толико година. И на основу тога да се тако понашаш. То је јавност очекивала од њега, понављам. А, не да се губи време са играчима чије је време прошло, да касни са младима... Дај да видимо нешто ново - подвукао је Терзић.