СТАНКОВИЋ ПРЕЛОМИО: Чак СЕДМОРИЦА играча ПРЕЦРТАНА за Звезду!

28.08.2020. 14:00
Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: МН Press

На њих више не рачуна.

Иза фудбалера Црвене звезде је првих седам утакмица сезоне у којима имају свих седам победа, али након последње и разлога за бригу. Финални меч у циклусу пред паузу одиграће у недељу против ТСЦ-а (21.00), а Станковић ће и на том мечу користити најјачи састав.

ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН МОГУ ЗАЈЕДНО: Србија све ближа другом представнику у квалификацијама за Лигу шампиона

ПАЛА ОДЛУКА: Ево где Томане наставља каријеру

ОД ДАНАС И ЗВАНИЧНО: Маракану НАПУСТИО велики љубимац ЗВЕЗДАША

Није много ротирао тренер Звезде, само кад је морао због повреда или да одмори играче, па се већ наслућује "гро" тима на који ће рачунати током читаве сезоне...

С обзиром на то да црвено-бели имају огроман играчки кадар, тешко је било не приметити да је велики број играча "склоњен", из једног или другог разлога, па тако чак шесторица њих, ако не рачунамо голмане, нису одиграла ни минут ове сезоне!

Најупчетљивији је изостанак Милана Павкова. Херој клуба који је с два гола донео победу против Ливерпула није одиграо ни минут ове сезоне за Црвену звезду.

Током припрема је доживео повреду лица која га је удаљила с тренинга, па тако није чак ни регистрован за утакмице Лиге шампиона. Спекулисало се о томе да је у свађи са тренером Станковићем, што је брзо демантовано, а није тајна да би га црвено-бели пустили у случају понуде.

За разлику од њега, остали који су без минута (без голмана Поповића, Ћопића и Васиљевића), близу су трансфера и питање је тренутка када ће престати да буду играчи Звезде.

Новак Ђоковић вечерас (20.30) у полуфиналу Мастерса у Синсинатију игра против Шпанца Баутисте и велики је фаворит с квотом 1,15 на кеца, док победа Ђоковића од 2:0 носи квоту 1,55. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за меч Ђоковић - Баутиста.

Тренутно је најближи одласку Срђан Бабић, који би требало да оде у Фамаликао на позајмицу, док је годину дана искуснији Вељко Симић близу сличног договора са АПОЕЛ-ом. Међутим, закључења нема већ данима, што је уједно и последица пословања у време пандемије.

Из тима је тихо склоњен и Душан Јованчић, важна карика у ери Владана Милојевића, који се тек једном нашао на клупи, међутим није добио шансу да заигра.

За њега је раније било понуда из Мађарске, док је тренутно ближи селидби у Саудијску Арабију, с тим да чека да се заврши сезона у овој азијској земљи како би све било утаначено. У много компликованијој ситуацији је Матео Гарсија пошто је његов одлазак и даље неизвестан.

Био је на прагу Расинга, међутим одбио је да се врати у Расинг, тако да је тренутно на мети Олимпијакоса тј. Ариса, међутим две стране не могу да се договоре око обештећења.

Без минута је и Стефан Хајдин и неће бити изненађење ако Звезда раскине уговор с њим.

Иако је сакупио 15 минута овог лета, могло би се рећи и да је Алекса Вукановић изненађује "склоњен" из тима. Нападач из Гајдобре деловао је као миљеник Станковића, играо је током пролећа и на припремама, али одједном га нема.

На гостовање у Тирани чак није ни пошао, па је права мистерија шта се дешава око њега, али судећи по досадашњој улози у овој сезони - неће бити шок ако напусти "Маракану".

Без поменутих играча Звезда је користила већ 22 фудбалера овог лета, шансу још чека и млади Андрија Радуловић, док у клубу не желе да им се понови проблем огромног ростера као и претходних сезона, па ће доводити појачања само ако буду морали.

За сада су она могућа само на месту штопера или нападача.

АС САКРАМЕНТА ПОДРЖАО ДИВЦА: "Никако није имао среће са неким стварима"

НОВАК ЗАПУШИО УСТА АМЕРИКАНЦИМА: Пукао му филм због Федерера и Надала

БАЛКАНСКА НОЋ У НБА: Они баш знају да УЖИВАЈУ - Фотка од МИЛИОН долара (ФОТО)