СТАНОЈЕ ЗА ИСТОРИЈУ: Преокретом и ГОЛОМ у ЗАУСТАВНОМ времену СРУШИЛИ најбољи тим у КИНИ (ВИДЕО)

14.04.2019. 16:43
Aleksandar Stanojević
Александар Станојевић / Извор: МН Press

Сјајан меч.

Коначно је кренуло добро за Александра Станојевића. Његов Пекинг Рене је бројао само поразе до овог петог кола, али је данас некадашњи тренер Партизана извојевао победу која би могла да окрене сезону. Јуначком игром тим из главног града Кине је славио против Гвангџоуа Еверграндеа са 2:1.

ЗА РУБРИКУ ВЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Аутогол голмана у МЛС лиги какав се НЕ ВИЂА често (ВИДЕО)

КАКО ЈЕ САМО ОДРЕАГОВАО: Бане са 11 метара и није са пенала, али јесте НЕОДБРАЊИВО (ВИДЕО)

БАРТОН ОПЕТ ЛУДУЈЕ: Колегу ударио у главу и избио му зубе, али то није све (ФОТО)

Овај тријумф ће оплеменити биографију Александра Станојевића који је у директном окршају био бољи од Фабија Канавара и тима који је у последње осам сезоне освојио седам титула уз прошлогодишње друго место. Пекинг Рене је стигао до тријумфа, после преокрета. Мада руку на срце Станојевићевом тиму је посао био олакшан, пошто је због високо подигнуте ноге у 15. минуту искључен Паулињо. Била је то можда и престрога одлука судије.

БИО ЈЕ НАЈБОЉИ МЛАДИ КОШАРКАШ ЕВРОПЕ: Бивши играч Партизана потписао за друголигаша (ФОТО)

И са играчем мање тога Гунагџоу је наставио да игра офанзивно и стигао до вођства после велике грешке Станојвићевог голмана.

Изједначио је Макате Диоп после одличног центаршута у 45. минуту. Снажни Сенегалац је само трнуо главом и савладао гостујућег голмана.

Одлука о победнику стигла је у судијској надокнади. Одличан акција и погодак Чен Лиа која је Пекингу донела три бода.

Погледајте како изгледа Еби Кленси, супруга бившег фудбалера Питера Крауча.