СТАРА ДАМА РАЗБИЛА МЛЕКАЏИЈЕ: Јувентус савладао Парму - Роналдо престигао Ибрахимовића (ВИДЕО)

19.12.2020. 22:54
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Профимедиа

Небески скок Португалца обележио последњи дуел данашњег програма у Серији А.

Фудбалери Јувентуса убедљиво су савладали Парму на легендарном Енио Тардинију у утакмици 13. кола Серије А. Актуелни шампион Италије рутински је, на крилима Кристијана Роналда, стигао до нова три бода - 4:0 (2:0).

ПЕЛЕ ЧЕСТИТАО МЕСИЈУ: Приче попут наших, о дугој љубави према једном клубу, све су ређе у фудбалу

ИВИЋ ОТПУШТЕН: Дао је ИЗЈАВУ коју није смео! Познато ко би могао да га наследи

БИО ЈЕ КАНДИДАТ ЗА СЕЛЕКТОРА СРБИЈЕ, А САДА СЕ СЕЛИ У БУГАРСКУ: Искусни стручњак преузима Лудогорец (ФОТО)

"Стара дама" је питање победника решила за 180 секунди. Прво је у 23. минуту прецизан био некадашњи члан "млекаџија" Дејан Кулушевски.

У 26. на семафору је писало 2:0, а стрелац је био Кристијано Роналдо. Португалац је још једном показао своје фантастичне физичке предиспозиције и након импресивног скока савладао Луиђија Сепеа.

Наставили су "бјанконери" да доминирају, али промене резултата у првом делу игре није било.

Међутим, већ у 48. минуту било је 3:0. Поново је стрелац био Роналдо, овај пут левом ногом. Нападач Јувеа је са нова два гола стигао до свог 12. у сезони и тако престигао нападача Милана Златана Ибтахимовића који је мрежу тресао 10 пута.

На четврти погодак чекало се све до 85. минута када је Алваро Мората крунисао своју одличну партију. Шпанац је након што је наместио први и други погодак и сам затресао мрежу немоћног Сепеа.

Јувентус је новом победом наставио потеру за Миланом и приближио се првопласираним "росонерима" на само бод, али уз утакмицу више. Парми предстоји грчевита борба за опстанак у елитном друштву. Изабраници Фабија Ливеранија налазе се на позицији број 15 са само 12 освојених бодова.