ШТОПЕР ИЛИ НАПАДАЧ? Александар Драговић игра у животној форми

Србија Данас/ФК Црвена звезда
Aleksandar Dragović
Александар Драговић / Извор: МН Press

Аустријанац српских корена доминира у црвено-белом дресу.

Александар Драговић од почетка сезоне бележи фантастичне партије у дресу ФК Црвена звезда, а свој трећи гол ове сезоне уписао је у победи над новосадском Војводином (2:1), када се одлично снашао у казненом простору и постигао победоносни погодак за црвено-беле.

НОВИ ИЗАЗОВ ПРЕД ОРЛОВИМА: Мајес објавио списак футсалера за мечеве баража

БИВШИ ЗВЕЗДИН ТРЕНЕР НА РАДАРУ ВЕЛИКАНА: Милојевић кандидат за клупу славног клуба (ФОТО)

Тренер српских репрезентативаца заражен КОРОНАВИРУСОМ (ФОТО)

Претходни погодак, Александар Драговић је уписао у убедљивој победи против Колубаре у Лазаревцу (7:1).

Тада је у 8. минуту Милан Родић одлично центрирао, а усамљени Драговић је са десетак метара сјајним волеј ударцем матирао голмана Колубаре и тако довео ФК Црвена звезда у вођство на самом старту меча.

Показао је искусни штопер овим голом да се у казненом простору противника сналази подједнако добро и да му не представља проблем да се нађе у улози нападача када је то потребно.

Дебитантски погодак

Први гол у вољеном клубу, аустријски репрезентативац уписао је на гостовању у Новом Пазару у оквиру 11. кола националног шампионата.

И на том сусрету је Драговић довео црвено-беле у вођство, овог пута у 3. минуту.

Сјајно се дефанзивац снашао након корнера који је извео Канга, и са око пет метара лако главом спровео лопту у мрежу.

Интересантан податак јесте да је Александар Драговић сва три поготка уписао на гостујућим утакмицама.

Најновије вести о ФК Црвена звезда можете прочитати ОВДЕ.