СУПЕРЛИГА: Не помаже ни нови тренер, ТРОЈКА Војводине против Партизана (ВИДЕО)

07.08.2016. 20:54
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Црно-бели имају два пораза и један реми, а "стара дама" два тријумфа из исто толико утакмица. Током утакмице са трибина се чуло и "Управа напоље".

Шок терапија, односно промена тренера није успела, пошто су фудбалери Партизана у дербију 3. кола Суперлиге Србије изгубили од Војводине, и то са 3:1. Марко Николић није успео да после три тренинга укомпонује екипу, довољно добро да би се супротставила Новосађанима који су у Београд дошли на крилима пласмана у плеј-оф Лиге Европе (више прочитајте ОВДЕ). Гости из "српске Атине" су већину својих прилика искористили, а голове давали у правим моментима (Мелег, Палочевић и Трифуновић) и на крају потпуно заслужено славили. Почасни погодак за домаћина дао је Валери Божинов.

Тако, сада Војводина има два тријумфа из два меча, док Партизан има само један бод после три утакмице. У наредном колу, у среду, Партизан ће гостовати Јавору, а Војводина Напретку.

Николић је на почетку меча "промешао карте", пошто је међу стартере уврстио Грегора Балажица, Алена Стевановића и Валерија Божинова, што његов претходник Иван Томић није радио. Када је реч о Војводини, Ненад Лалатовић је на терен извео стартере из реванша квалификација за Лигу Европе, у којима је елиминисан Динамо Минск.

И није добро почело за домаћина, чија је одбрана капитулирала у 6. минуту. Дејан Мелег се одлично снашао у казненом простору Партизана, успео да пребаци Бојана Шаранова. Овај ефектан лоб на жалост навијача црно-белих није успео да заустави Ален Стевановић.

ВОЈВОДИНА ВЕЋ ВОДИ: Мелег ЕКСПРЕСНО растужио Хумску (ВИДЕО)

Само неколико минута касније, Божинов је могао да врати у живот црно-беле, али је његов (одличан) шут завршио на саставници пречке и стативе. У међувремену није било шанси испред гола Кордића, али је у 29. минуту уследио нови шок. Палочевић је са 18 метара савладао Шаранова, за великих 2:0 у Хумској, као и за скандирање "Управа напоље".

ВРУЋЕ У ХУМСКОЈ: Војводина дуплирала предност, ори се "УПРАВА НАПОЉЕ" (ВИДЕО)

Убрзо су и Мелег и Никола Трујић имали одличне прилике, али без реализације. И на самом крају полувремена, Немања Михајловић је покушао из "слободњака", али је за мало био непрецизан. Одмах после паузе, Николић је на терен увео Сашу Илића и Николу Ђурђића (уместо Михајловића и Стевановића), да би већ у 58. минуту искористио и последњу измену. Уместо Евертона увео је Леонарда, да би у 63. минуту бугарски нападач вратио свој тим у живот. Само два минута касније, Божинов је пробао маказицама, али без успеха.

Неколико минута касније, Милош Трифуновић је имао прилику да стави "тачку на и". Ипак, бивши нападач Црвене звезде и неколико иностраних клубова се прописно обрукао. Заобишао је Шаранова, али и погодио спољни део мреже. Лалатовић је био бесан, а како и не би. Погледајте промашај искусног нападача.

Ипак, није му требало много да се искупи.

До краја меча није било промене резултата, иако је Божинов имао изгледну прилику на крају меча.

О осталим резултатима 3. кола Суперлиге више прочитајте ОВДЕ

ПАРТИЗАН - ВОЈВОДИНА 1:3 (0:2)

СТРЕЛЦИ: Божинов у 63. минуту - Мелег у 6, Палочевић у 29. и Трифуновић у 76. минуту

СТАДИОН: Партизана

СУДИЈА: Милан Илић (Ћуприја)

ПАРТИЗАН: Шаранов, Вулићевић, Гогуа, Балажиц, Богосавац, Евертон (од 58. Леонардо), А. Стевановић (од 46. Ђурђић), Брашанац, Михајловић (од 46. минута Илић), Радовић, Божинов.

ВОЈВОДИНА: Кордић, Милетић, Ковачевић, Пушкарић, Антић, Мићић, Палочевић (од 66. Трифуновић), Бабић (од 66. Јованчић), Мелег (од 82. Зличић), Малбашић, Трујић.

ОВО ЋЕ ЗАНИМАТИ НАВИЈАЧЕ ВОЈВОДИНЕ: Алкмар је два пута водио и на крају... (ФОТО)