СУПЕРЛИГА: Трибине празне, црвени за Николића и преокрет Партизана из пенала (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

13.05.2017. 18:54
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Утакмица у Хумској одиграна без присуства гледалаца.

Фудбалери Партизана су победили Вождовац у утакмици 35. кола Суперлиге Србије, резултатом 2:1. Губили су црно-бели на полувремену, али су у наставку головима Леонарда и Уроша Ђурђевића из пенала успели да преокрену. На тај начин наставили су низ утакмица без пораза (35 мечева), задржали прво место на табели, мада треба да их брине што је шеф стручног штаба Марко Николић искључен у другом полувремену. Због тога га вероватно чека и суспензија. У следећем колу, Партизан ће играти против Радничког у Нишу, док ће Вождовац угостити Војводину. У последњој рунди борбе за титулу и европска такмичења, Партизан ће чекати Младост, док ће Напредак угостити Вождовац.

ЦРВЕНИ КАРТОН И ПЕНАЛ ЗА ПАРТИЗАН: Црно-бели преокренули са креча (ВИДЕО)

У ОВО НЕЋЕТЕ ВЕРОВАТИ: Овако су Гробари РЕАГОВАЛИ на гол Вождовца (ВИДЕО)

Иначе, утакмица је одиграна без присуства публике, због суспензије стадиона у Хумској. Ипак, домаћин је имао подршку изван трибина стадиона, где се окупило око 4.000 навијача. Меч су пратили преко видео бима.

Најзанимљивији у првих 20-ак минута, био је догађај из 15. минута меча. Тада је у казненом простору Вождовца оборен Ленадре Тавамба, али судија Драган Чоловић није сматрао да је старт Александра Филиповића за насјтрожу казну. Клупа црно-белих бурно је реаговала, али главни арбитар није променио мишљење (више прочитајте ОВДЕ). И неколико минута касније, у 19. минуту, опет је домаћин имао разлога за бригу, пошто је Дејан Георгијевић постигао гол. Мада му је у томе и помогла екипа црно-белих. Испуцавање Немање Стевановића прекинули су Змајеви и убрзо повели.

У наставку меча било је знатно интересантније. Прво је мрежу голмана Вождовца Поповића погодио Леонардо, у 47. минуту, затим је искључен Марко Николић због приговора, а онда је и Ђурђевић погодио са "креча". Поготку водећег стрелца Партизана претходио је најблаже речено глуп потез Путинчанина. Руку није склонио на време, погодила га је лопта, а Чоловић је оправдано показао на белу тачку. Ђурђевић је био сигуран.

ЛИСИЦЕ БЕЗ РЕМИЈА: Марез дао гол из пенала, судија га поништио, МОРАТЕ да погледате и због чега (ВИДЕО)

ПАРТИЗАН - ВОЖДОВАЦ 2:1

СТРЕЛЦИ: Леонардо у 47, Ђурђевић у 73. минуту из пенала - Георгијевић у 19. минуту

СТАДИОН: Партизана (Београд)

ГЛЕДАЛАЦА: Без присуства публике

СУДИЈА: Драган Чоловић

ПАРТИЗАН: Н. Стевановић, Вулићевић, Миленковић, Остојић, Милетић, Јевтовић, Косовић, Јанковић (од 86. Ђуричковић), Леонардо (од 90. Радин), Тавамба (од 68. Михајловић), Ђурђевић.

ВОЖДОВАЦ: Поповић, Путинчанин, Михајлов, Ивковић, Филиповић, Павловић, Ћирковић, Петровић (од 59. Синђић), Срећковић (од 71. Зец), Јешић, Георгијевић (од 83. Дражић).

ДОБАР ПОЧЕТАК НА ЧУВЕНОЈ СТАЗИ: Борковић до бода у Монци (ФОТО)