СУПЕРЛИГА: Звезда лако против фењераша, одлична увертира за братски дуел у Лиги шампиона (ВИДЕО+ФОТО)

28.09.2019. 18:39
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Судија је био Драган Чоловић, а стрелци странци, Томане, Бен и Кањас.

Фудбалери Црвене звезде победили су са 3:1 Мачву у утакмици 10. кола Суперлиге Србије, головима Томанеа, Ел Фарду Бена и Хозеа Кањаса. Почасни погодак за фењераша на табели дао је Марко Мијаиловић у завршници меча на стадиону "Рајко Митић". Победа домаћина била је апсолутна заслужена и одлична увертира за дуел Лиге шампиона са Олимпијакосом у уторак. Такође, сада је на првом месту табеле.

Питање победника решено је већ у 37. минуту када је било 3:0, а гости су се ослободили тек у другом полувремену. Заиграли су храбрије, створили неколико прилика (дали и гол), али је то било недовољно да се супроставе квалитетнијем противнику. Милојевић је мало "промешао карте", пошто су шансу од почетка добили и Милан Гајић, Мирко Иванић, Милош Вулић, Томане, Хозе Кањас, Ел Фарду Бен и Раџив Ван ла Пара. У протоколу нису били ни Марко Марин, Ричмонд Боаћи, Милан Павков, које је стратег Звезде одлучио да одмори пред европски дуел.

Међутим, и ова постава (касније ушли Панков, Крстовић и Петровић) је била довољна за победу над екипом која је до сада освојила само три бода. Одличан утисак оставили су Кањас, Томане и Бен на кога Милојевић неће моћи да рачуна у елитном УЕФА такмичењу, пошто није пријављен.

ПРЕД ГОСТОВАЊЕ ЗВЕЗДИ: Победа Олимпјакоса која пумпа самопоуздање (ВИДЕО)

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста

Фудбалери Црвене звезде и Мачве играју утакмицу 10. кола Суперлиге Србије. Домаћин је у среду славио у заосталој утакмици националног шампионата, против Вождовца, а сада га очекује нови дуел. Меч са Шапчанима, последњим на табели ће уједно бити и последња провера пред дуел Лиге шампиона (уторак, 21.00) са Олимпијакосом.

Дешавања са стадиона "Рајко Митић" можете УЖИВО да пратите на порталу Србија Данас

ЗВЕЗДА ДОЧЕКУЈЕ МАЧВУ: Милојевић ИЗНЕНАДИО стартном поставом (САСТАВИ)

ОН ИХ НАЈБОЉЕ ПОЗНАЈЕ: Кањас ОТКРИО највећу МАНУ Олимпијакоса и РАСПАЛИО машту Делија

ДРАМА У ЛОНДОНУ: Тотенхем СТРЕПЕО пун сат са ДЕСЕТОРИЦОМ (ВИДЕО)

ТОК УТАКМИЦЕ

КРАЈ УТАКМИЦЕ

85. минут
Стевановић искоса са леве стране. Непрецизно.
83. минут
ГОЛ! Смањује Мачва на 3:1. Стрелац Мијаиловић, после лоше реакције и излетања Борјана после слободног ударца.
81. минут
Уместо Кањаса Петровић.
75. минут
Ашћерић се лоше сналази у казненом Звезде. Лопта га је изненадила.
74. минут
Вулић снажно са 20-ак метара. Право у Пулетића.
71. минут
Уместо Томанеа Крстовић, а у Мачви уместо Ивића Божић. Аничић више нема права на измену.
70. минут
Бен покушава да нађе Иванића на петерцу. Пресечен пас. Корнер за Звезду. Бен изводи. Главом Милуновић, али преко гола.
63. минут
Ван ла Пара пада ван казненог. Слободан ударац за Звезду. Бен се спрема. Нема корнера, пре тога качи пречку.
61. минут
Измена у Звезди. Панков уместо Родића.
57. минут
Корнер за Мачву. Брани Борјан после шута Јевтића, онда Шушњар покушава. Опет успешан голман Звезде. До сада најопаснији покушај Шапчана.
55. минут
Уместо Марића Шушњар.
53. минут
Аут за Звезду са леве стране. У наставку акције, Ван ла Пара заустављен у казненом простору.
50. минут
Корнер за Мачву. Марић, али избацује Бен.
49. минут
Фаул над Ван ла Паром. Слободан ударац, али се Мачва брани.
46. минут
Почиње полувреме. Измена у Мачви. Уместо Јеремића Стевановић.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

44. минут
Гајић центрира, али Пулетић боксује.

На северној трибини су уз Делије и навијачи Олимпијакоса. Разлог је добро познат, предстојећа утакмица у уторак.

37. минут
ГОЛ! Првенац Кањаса, за 3:0. Пре тога шутира Гајић. Пулетић на кратко одбија. Шпанац се одлично сналази на пет метара. Лопта поново у мрежи гостију.

32. минут
ГОЛ! Ван ла Пара уписује асистенцију. Бен лако заобилази голмана Мачве и још лакше погађа. Сада је 2:0 за Звезду.

27. минут
Томане тражи пенал после дуела са Марићем. Судија Чоловић не сматра тако. Игра се даље.
25. минут
Иванић прима лопту, одмах се окреће и шут из даљине. Преко гола, нема опасности за Пулетића. У наредним нападу, и Ван ла Пара, али сувише слабо. Лако хвата Пулетић.
22. минут
Томане са леве стране. Брани ногом Пулетић.
15. минут
Борјан брани снажан ударац са неколико метара. Шутира Јеремић.
8. минут
ГОЛ! Води Звезда са 1:0. Шутира Кањас, али брани голман Мачве. Лопта се одбија до Томанеа, који са неколико метара убацује лопту у мрежу.

2. минут
Томане је одмах запретио Мачви, али је био пас непрецизан, па се све завршило на опасној шанси.

Меч је почео

Милојевић је одлучио да одмори Марина, Павкова, Боаћија... Наравно, све због предстојећег дуела Лиге шампиона са Олимпијакосом.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МАЧВА 3:1

СТРЕЛЦИ: Томане 8, Бен 32, Кањас 37. - Мијаиловић 83.

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

СУДИЈА: Драган Чоловић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић (од 61. Панков), Кањас (од 81. Петровић), Вулић, Бен, Иванић, Томане (од 71. Крстовић), Ван ла Пара. Тренер: Милојевић.

МАЧВА: Пулетић, Пејовић, Тошић, Ивић (од 71. Божић), Јовановић, Јевтић, Марић (од 55. Шушњар), Ашћерић, Мијаиловић, Јеремић (од 46. Стевановић), Милосављевић. Тренер: Аничић.