НИЈЕ БИЛО ЛАКО: Звезда у другом полувремену сломила отпор Металца (ВИДЕО

03.10.2021. 19:32
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Канга са пенала потврдио победу.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у 12. колу Суперлиге Србије на стадиону ''Рајко Митић'' Металац са 3:1 (1:1) и тако натсавили са добрим резултатима после тријумфа у Разграду против Лудогореца. Црвено-бели су отпро гостију из Горњег Милановца успели да неутралишу тек у другом полувремену када су потпуно контролисали утакмицу,

КЛАДИОНИЧАРСКИ ТАТА: Осам различитих лига, "ризичне квоте" и врхунски добитак! (ФОТО)

ОСТАО ЈЕ ДЕЧАК У ДУШИ: Људи не могу да ПОВЕРУЈУ какве костобране носи Кристијано Роналдо (ФОТО)

РАСПАД СИСТЕМА: После пораза од Звезде, Лудогорец донео НАЈВАЖНИЈУ одлуку

Звезда је боље отворила меч и већ у 10. минуту стигла до вођства преко Фалка коме је асистирао Иванић, а Италијан је био прецизан са 11 метара. Црвено-бели су контролисали меч мада нису имали много прилика, а Саного је у 26. минуту повратну лопту Бена послао поред гола. У 35. минуту је Металац запретио озбиљно први пут, али је поповић одлично интервенисао. Гости су тражили пенал због играња Ераковића руком, али је провером ВАР-а, утврђено да је пре њега руком играо и Фићовић. Гости су били све опаснији у завршници првог полувремена и то им се исплатило у 40. минуту када је Стуапревић постигао гол главом са пет метара на убацивање Крајишника. Само три минута касније у једном нападу су запретили Ступаревић и Крајишник, али је оба ударца одбранио Поповић и резултатом 1:1 се отишло на велики одмор.

Прва је Звезда запретила и у наставку преко Срнића који је у 51. минуту шутирао преко гола, да би минут касније Ступаревић искористио грешку Санога и кренуо ка голу Звезде, али је његов шут зауставио Поповић да би потом игра била заустављена јер је Ступаревић играо руком у току акције. Уследиле су шансе Звезде, прво је Павков у 53. шутирао преко гола, да би три минута касније Иванић погодио пречку. Цветковић је у 58. минуту са 15 метара покушао да изненади Поповића, али је голман Звезде био сигуран. То је била и последња прилика за Металац јер је у преосталих пола сата Звезда потпуно притисла госте. У 63. минуту Гајић је асистирао Иванићу који поново доноси предност домаћину да би затим Бен, Фалко и Канга били неуспешни. Фалко је био врло расположен за игру и у 79. минуту је још једном опробао свој ударац, али је лопта отишла поред гола. Лазетић је заменио Павкова и у 89. минуту имао лепу прилику за коју се сам изборио, али је шутирао поред гола, да би у 90 2. минуту Канга из пенала ставио тачку на меч пошто је Васиљевић срушио Бена и зарадио искључење због другог жутог картона.

Фудбалери Црвене звезде вечерас од 20 часова дочекују на стадиону ''Рајко Митић'' екипу Металца из Горњег Милановца у мечу 12. кола Суперлиге Србије.

Црвено-бели у добром расположењу дочекују Металац после важне победе у Разграду против Лудогореца у оквиру Лиге Европе, остварене без четворице стандардних играча пошто су Милан Борјан, Александар Катаи, Александар Драговић и Милош Дегенек заражени корона вирусом и на њих тренер Дејан Станковић не рачуна ни на мечу против тима из Горњег Милановца.

Звезда у утакмицу улази као потпуни фаворит пошто Металац на стадиону ''Рајко Митић'' никад није успео да победи ни освоји макар бод. Од уласка у Суперлигу Металац је успео да оствари само једну победу и реми против Црвене звезде у 12 одиграних утакмица.

90 3. минут
Крај меча.
90 2. минут
3:1!!! Канга из пенала оверава победу Звезде. Оборен је био Бен, а Металац остао са играчем мање јер је због фаула искључен Васиљевић.
89. минут
Лазетић, који је заменио Павкова, се изборио за позицију и шутирао је поред гола.
85. минут
Канга је из слободног ударца шутирао преко гола.
79. минут
Још једном је пробао расположени Фалко и поново шутирао мало поред гола.
76. минут
Канга је покушао са двадесетак метара, али је био непрецизан. Друга измена у Звезди, Крстичић је заменио Гајића.
71. минут
Фалков ударац са 16 метара завршио је поред гола.
68. минут
Бен је слабо шутирао главом из добре ситуације, а Масларевић је лако зауставио његов шут.
63. минут
2:1!!! Поново води Звезда, а стрелац је Иванић. Акцију је започео Фалко који је проиграо Гајића који је пронашао Иванића на четири метра од гола, а везисти црвено-белих није било тешко да постигне гол.
58. минут
Запретио је Металац, Цветковић је са 15 метара шутирао, али је Поповић сигуран.
56. минут
Велика шанса за Звезду, Иванић је погодио пречку после убацивања Гајића.
53. минут
Прилика за Звезду, Павков је из прве шутирао, али је његов ударац завршио преко гола.
52. минут
Велика шанса за Металац после грешке Санога, али је Ступаревићев шут одбранио Поповић. Ипак, игра је заустављена пошто је Ступаревић играо руком.
51. минут
Први покушај Звезде у наставку, Срнић је шутирао високо преко гола са 16 метара.
46. минут
Почело је друго полувреме. Измена у Црвеној звезди, Родића је заменио Срнић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 4. минут
Крај првог полувремена.
45. минут
Прилика за Звезду, Фалко је шутирао поред гола на асистенцију Гајића.
43. минут
Две велике прилике за Металац, Ступаревић је шутирао, Поповић му је одбранио, а на одбијену лопту налетео и Крајишник, али је и његов ударац Поповић одбранио и тако спречио потпуни преокрет.
40. минут
1:1!!! Ступаревић голом крунише бољу игру Металца у последњих неколико минута. Крајишник је упутио прецизан центаршут, а Ступаревић са пет метара прецизно главом погађа гол.
35. минут
Одлична прилика за Металац, прва права за госте, али је Поповић одлично интервенисао, а потом су после карамбола у казненом простору Звезде гости тражили једанаестерац због играња руком. Ипак, после провере ВАР-а, утврђено је да је пре тога играч гостију играо руком, па пенала није било.
30. минут
Принудна измена у Металцу после пола сата игре, уместо Грбовића ушао је Ђурић.
26. минут
Прилика за Звезду, Бен је скоро са гол аут линије вратио лопту на шест метара, Саного није успео добро да је захватио и шутирао је поред гола.
20. минут
Звезда у потпуности контролише дешавања на терену, игра се углавном на половини Металца.
10. минут
1:0!!! Води Црвена звезда голом Фалка. Бен је пронашао Иванића у шеснаестерцу који је проследио лопту до Флка који је са 11 метара прецизно шутирао.
6. минут
Прва прилика за Звезду. Родић је упутио снажну, оштру лопту на петерац, а Ераковић је лопту послао преко гола.