ЗВЕЗДА ПРОБИЛА ЛЕД: Црвено-бели нападали, али је само Иванић погодио (ВИДЕО)

24.07.2021. 20:40
Mirko Ivanić
Мирко Иванић / Извор: МН Press

Добра увертира за Каират.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Младост из Лучана са 1:0 (1:0) у другом колу Суперлиге Србије. Црвено-бели су поново имали теренску иницијативу и створили неколико прилика, али је само Мирко Иванић био прецизан у 45. минуту што је било довољно за победу.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Зенит и Спарта по 1,40, Клуж 1,58

ЖЕЛЕ ГА У ТУРСКОЈ: Фалко напушта Црвену звезду

УЕФА ДОНЕЛА ОДЛУКУ: Одређен судија за меч Звезде и Каирата

Одмах на старту је запретила Звезда преко Иванића у другом минуту, ада би затим шаест минута касније Фалко покушао шутем са 16 метара. Диони је у 18. минуту имао добру шансу, али је његов шут одбранио голман Младости Миловић. Саного и Драговић су тако покушали да угрозе Миловића, али нису били успешни, док је Младост у 35. минуту први запретила преко Тумбасевића који је шутирао преко гола. Иако су потпуно контролисали игру, Звезди су недостајале праве шансе, а једну такву су је искористио Иванић. Одиграо је у 45. минуту дупли пас са Катаијем и прецизним ударцем са 16 метара савладао Миловића доневши црвено-белима преденост на полувремену.

Иста слика је била и у других 45 минута. Звезда је нападала, Младост се бранила ослањајући се на контре, али није успевала да озбиљније угрози Борјана осим у 86. минуту када је голма Звезде добро интервенисао после шута Јојића. Иванић је и друго полувреме отворио покушајем из даљине, Дионије ударац је одбранио Миловић, да би у наставку акције Фалко постигао гол, али је Катаи био у офсајду на почетку акције па је погодак поништен после гледања ВАР-а. Било је још неколико покушаја Катаија и Фалка, али је Миловић био на висини задатка па до краја није било промене резултата и Звезда је остварила прву победу.

Фудбалери Црвене звезде нису на најбољи начин започели сезону пошто су на старту домаћег шампионата ремизирали са Војводином, а у првом мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона поражени од Каирата. Због тога црвено-бели вечерас од 21 час на стадиону ''Рајко Митић'' имају императив победе против лучанске Младости у другом колу Суперлиге Србије.

Тим Дејана Станковића апсолутни је фаворит на овом мечу, али црвено-бели имају на старту сезоне проблем са реализацијом јер још увек нису постигли гол, пошто је у Казахстану био аутогол у питању.

Ипак, чак ни то не би требало да буде проблем за Црвену зведзу која у последњих 10 мечева против Лучанаца има максималан учинак од свих 10 победа, не дозволивши да Младост освоји ни бод.

90 4. минут
Крај утакмице.
86. минут
Прилика за Младост, шут Јојића брани Борјан.
85. минут
Двострука измена у Звезди. Кангу мења Крстичић, а Фалка Бен.
83. минут
Поново је Фалко шутирао, али је Миловић успешно интервенисао.
79. минут
Добро је Фалко асистирао Катаију, али је Катаи шутирао право у голмана Миловића.
75. минут
Покушај Фалка, али је лопта отишла преко гола. Измена у Младости, Ивановић је заменио Коса.
73. минут
Трећа измена у Звезди, Бабић мења Панкова.
70. минут
Двострука измена у Звезди. Изашли су Ераковић и Диони, а ушли Дегенек и Крстовић.
69. минут
Канга је опробао шут са 20 метара, али је лопта отишла поред гола.
62. минут
Катаи је после соло продора снажно шутирао, али је погодио само спољни део мреже.
55. минут
Добро је шутирао Диони, али је Миловић одбранио да би у наставку акције Катаи упослио Фалка који је постигао гол, али је он поништен јер је Катаи био у офсајду, што је потврђено и провером ВАР система.
47. минут
Први покушај Звезде у наставку, Иванић је шутирао право у голмана Миловића.
46. минут
Почело је друго полувреме на стадиону ''Рајко Митић''.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај првог полувремена.
45. минут
1:0!!! Повела је Црвена звезда голом Иванића. Одиграо је Иванић дупли пас са Катаијем и са 20 метара сместио лопту у леви угао немоћног Миловића. Први гол Звезде у новој сезони.
42. минут
Корнер за Звезду после покушаја Катаија, лопта је закачила дефанзивца младости и отишла поред гола.
35. минут
Покушај гостију, Тумбасевић је шутирао са 30 метара право у Борјана.
29. минут
Драговић је пробао главом, није био то лош ударац, али је Миловић сигуран.
22. минут
Покушао је и Саного из даљине, али је био непрецизан.
18. минут
Најбоља прилика за Звезду, Диони се добро снашао и шутирао искоса, али је голман Младости одбрани. После корнера је поново покушао Диони, али није било опасности по гол гостију.
15. минут
Звезда има иницијативу, али за сада без правих шасни.
8. минут
Још један покушај Звезде, Фалко је шутирао са 16 метара, али право у голмана Младости.