СУПЕРЛИГА: Павков погодио, Звезда ОСВОЈИЛА 29. ТИТУЛУ (ФОТО)

05.05.2019. 17:53
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Меч Иигран на стадиону ''Рајко Митић''.

Црвена звезда освојила је 29. титулу шампиона Србије и уједно одбранила прошлосезноску круну пошто је савладала на стадиону ''Рајко Митић'' екипу Младости из Лучана са 1:0 (0:0) и тако и математички два кола пре краја окончала трку за титулу.

ЗВЕЗДАШИ ЋЕ СЕ ОДУШЕВИТИ: Стигао највећи ЉУБИМАЦ Делија! Да ли је ОВО најава повратка на Маракану (ФОТО)

ХАОС НА АУТОКОМАНДИ: Сукоб Делија и Гробара! Интервенисала и полиција!

НЕВЕРОВАТНО: Ле Талек певао ЗВЕЗДИНУ песму, а са њим је био и велики ЉУБИМАЦ ГРОБАРА (ВИДЕО)

Лучанци су били далеко од подређеног положаја у Београду и у првом полувремену су били и бољи ривал са конкретнијим шансама које нису успели да искористе. У друом полувремену се Младост мало повукла, док је Звезда промашила неколик изгледних ситуација. У 66. минуту је судија Драган Чоловић свирао помало сумњив пенал за Звезду, а шут Бена зауставио је Росић. Ипак, да титула буде прослављена победом побринуо се сјајни Милан Павков који је са клупе ушао у игру у 61. минуту уместо Јовељића, да би у 82. искористио асистенцију Гајића за велико славље навијача црвено-белих.

Milan Pavkov
Милан Павков / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде на стадиону ''Рајко Митић'' дочекаће Младост из Лучана у 5. колу плеј-офа Суперлига Србије. Екипа Владана Милојевића има прилику да победом овери одбрану титуле освојену прошле сезоне, а навијачи у већ спремни за прославу новог трофеја.

После првог пораза у сезони од Чукаричког, црвено-бели су савладали у 160. вечитом дербију Партизан док су у прошлом колу били бољи од Војводине. Младост из Лучана је после серије од три победе у прошлом колу поражена од Партизана, директног ривала за пласман на европску сцену у трци у којој је трнутно најбоље пласира Чукарички. Уколико би Лучанци стигли до позитивног резултата у Београду и даље би остали у игри за пласман у квалификације за Лигу Европе.

87. минут
Ристић мења Радивојевића у Младости.
84. минут
Бојић излази, а на терен уместо њега улази Одита.
82. минут
ЗВЕЗДА ВОДИ 1:0! ПАВКОВ. Јованчић је проиграо Гајића који је одлично пронашао Павкова који је савладао Росића.
81. минут
Одличну шансу пропушта Бен који главом шутира преко гола на асистенцију Јованчића.
80. минут
Измене у оба тима. Гајић мења Јовичића у Звезди, а Јовановића у Младости мења Павловић.
77. минут
После корнера Звезде покушао је Павков главом, али одлично реагује Росић.
67. минут
Звезда остаје са играчем мање пошто је Гобељић добио други жути картон.
66. минут
Бен је промашио пенал, тачније Росић му је одбранио шут. Судија је досудио сумњиву најстрожију казну после обарања Павкова.
61. минут
Милојевић прави двоструку измену. Уместо Јовељића је ушао Павков, док је Вукановића заменио Иванић. Одмах потом, после корнера имала је Звезда одличну шансу преко Родића, али је Росић одбранио да би покушао и Јованчић, а његов шут је неко од играча Младости закачио и лопта је отишла у корнер. После још једног корнера покушао је Иванић, али није био прецизан.
54. минут
Покушао је Вукановић искоса из шеснаестерца, али није најбоље шутирао, лопта је завршила поред гола.
49. минут
Марин је упутио нешто између шута и центаршута из слободног ударца, али је Рсић ухватио лопту.

II ПОЛУВРЕМЕ

44. минут
Веома лош покушај Савића са 25 метара.
37. минут
И Јовичић је покушао из даљине, али и он шутира поред гола.
36. минут
Много узбуђења у завршници полувремена. Пробао је Марин са 20 метара, али је његов шут отишао поред гола Младости.
34. минут
Још једна одличан шанса за Бојића који је на асистенцију Радивојевића шутирао са пет метара, али је Борјан успео да одбрани. После корнера је Радивојевћ усамљен са петерца послао лопту високо преко Борјановог гола.
31. минут
После карамбола у шеснаестерцу Младости, покушао је Вукановић да постигне гол, али је његов покушај завршио поред гола.
30. минут
После кратког затишја, Младост је поново запретила, Бојовић је са 20 шутирао, али лопта одлази далеко поред гола Борјана.
22. минут
Само минут касније Младост је имала две добре прилике. Прво је Бојић шутирао поред гола, да би 30-ак секудни касније шут Радивојевића одбранио Борјан.
21. минут
Гобељић покушао са двадесетак метара, Савић је пробао да његов шут скрене петом ка голу, али је лопта прошла уз десну стативу Росићевог гола.
15. минут
Најбоља прилика за Звезду од почетка утакмице. Марин је сјајно проиграо Јовељића који је преварио Милошевића, али није успео да савлада Росића који је остао да лежи на земљи по завршетку акције, али је наставио меч.
14. минут
Бен је упутио центаршут са леве стране, али је Росић добро реаговао и прекинуо Звездин напад.
11. минут
Младост је имала прилику да направи проблеме Звездиној одбрани, али покушај убацивања из слободног ударца није био добар.
7. минут
Први ударац Звезде. Покушао је Бен са двадесетак метара, али је лопта отишла преко гола.
6. минут
У уводним минутима нема много узбуђења на терену. Звезда има теренску иницијативу, али за сада без конкретне акције.