СУПЕРЛИГА: Звезда без много проблема, Боаћи два пута, али сада их чека МНОГО, МНОГО тежи тест (ФОТО)

20.10.2018. 18:35
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Судија је био Момчило Марковић.

Фудбалери Црвене звезде уписали су нову победу у Суперлиги Србије. У утакмици 12. кола, на стадиону "Рајко Митић" победили су Рад, а резултат је био 3:1. Голове за првака Србије су дали Ричмонд Боаћи (два) и Марко Гобељић, док је пораз ублажио Ненад Маринковић, али када је практично све било решено. Домаћини су у само шест минута, у завршници првог полувремена, решили меч, головима нападача из Гане, и дефанзивца који је добио прилику да заигра у стартној постави. Касније је новим голом Боаћија све било решено. Међутим, после тога уследио је пад, који су гости са Бањице искористили. Дали су један гол, а Стефан Михајловић је могао да постигне још један. Ипак, до краја није било промене резултата.

Као што је речено, тријумф екипе Владана Милојевића био је апсолутно заслужен, али сада јој предстоји знатно тежи задатак. У среду ће црвено-бели гостивати Ливерпулу, у Лиги шампиона. Данас су и Редси уписали победу, у Премијер лиги против Хадерсфилда.

У НАЈНЕЗГОДНИЈЕМ ТРЕНУТКУ: Салах пред Звезду прекинуо пост, Ливерпул победио Хадерсфилд (ФОТО)

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Црвене звезде и Рада играју мали београдски дерби, на стадиону "Рајко Митић". На порталу Србија Данас, можете УЖИВО да пратите шта се дешава у утакмици 12. кола Суперлиге.

СУПЕРЛИГА: Последња провера пред Ливерпул, ово су стартери за Рад (САСТАВИ)

СЕРИЈА А: Милинковић-Савић искључен на "Олимпику", разлог је НЕВЕРОВАТАН (ВИДЕО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ

Игра се још три минута.

90. минут - Рад има среће. Пречка, нема гола.

89. минут - Боаћи пропушта, долази лопта до Чаушића. Али Марковић брани.

83. минут - Одличан центаршут Ебисилија, Дегенек се убацује, али нема новог гола. Добра прилика одлази у неповрат.

80. минут - Маринковић изводи слободан ударац, али преко гола.

78. минут - ГОЛ! Смањује Рад на 3:1. Михајловић избацује Маринковића, који рутински заобилази Борјана. Убацује лопту у мрежу. У истом минуту Илић уместо Младеновића.

74. минут - Уместо Јовичића Чаушић. Милојевић више нема право на измену.

73. минут - Велика шанса за Рад. После корнера Перендија пребацује на други стативу, али Михајловић са два метра не успева да савлада Борјана. Најбоља прилика до сада за Грађевинаре.

68. минут - Опет мења Милинковић. Буснић уместо Баиновића.

65. минут - Измена и у Раду. Уместо Живковића Трифуновић.

62. минут - Уместо Срнића Кафу. Сада је капитен Крстичић. Подсетимо, прво је капитен био Стојковић, али је изашао због повреде.

57. минут - Опет Боаћи. Сада је 3:0. Добија лопту, улази у казнени и са неколико метара, са леве стране, рутински у ближи угао Марковића.

54. минут - Гобељић, али Марковић прстима преко пречке. И после корнера, снажно, из даљине. Али Марковић хвата.

48. минут - Боаћи поново стрелац, али гол не важи због оправдано досуђеног офсајда.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

45. минут - ГОЛ! Сада је стрелац Гобељић. После центаршута са десне стране Дегенека, Гобељић са неколико метара убацује у мрежу, на другој стативи. Није било тешко после идеалног центаршута.

42. минут - Симић центрира са левог крила, а голман Марковић замало качи лопту тек толико да је Боаћи не гурне у мрежу.

39. минут - ГОЛ! Води Звезда са 1:0. Боаћи главом погађа мрежу Грађевинара.

36. минут - Уместо повређеног Стојковића улази Сумаила. Сада је Дегенек десно, а штопер је Сумаила.

20. минут - Указује се помоћ Стојковићу и Петровићу, после дуела. Меч се наставља.

14. минут - Ебисилио шутира, брани Марковић. Корнер за Звезду, али отклоњена опасност.

10. минут - Боаћи покушава да проигра саиграча на гол линији. Пресечен пас.

9. минут - Корнер за Звезду. Затим аут. Не стиже лопта до Боаћија.

2. минут - Указује се помоћ Вицу после старта Крстичића. Меч се наставља.