СУПЕРЛИГА: Звезда савладала ТСЦ и побегла Партизану на +10! Аутоголови обележили вече на Маракани (ВИДЕО)

30.10.2019. 17:41 17:13
FK TSC
ФК ТСЦ / Извор: МН Press

О Жандеровом голу ће се дуго причати.

Фудбалери Црвене звезде савладали су ТСЦ на свом терену резултатом 3:1 у утакмици 14. кола Суперлиге Србије и тако се учврстили на првој позицији на табели, где имају четири бода више од најближег пратиоца Чукаричког, а десет у односу на вечитог ривала. На мечу су виђена два аутогола, а онај о коме ће се дуго причати је дело левог бека црвено-белих Жандера, док је други постигао дефанзивац гостију Срђан Грабеж. Осим њих, у стрелце су се, али регуларно, уписали још Томане и Вељко Симић.

ГЛЕДАШ ДРУГЕ ЖЕНЕ, ВАРАШ МЕ! ЂУБРЕ ЈЕДНО! Позната певачица НАПАЛА доскорашњег фудбалера Звезде (ВИДЕО)

СНЕЖИНА ДИЛЕМА: Постоји РАЗЛОГ због којег супруга Милана Борјана није уз Звезду вечерас

ПРОШЛО ЈЕ ТАЧНО ДВЕ ДЕЦЕНИЈЕ: На данашњи дан ДЕСИЛА се једна од највећих ТРАГЕДИЈА у дербијима (ВИДЕО)

Ток утакмице прочитајте у наставку.

КРАЈ!
Црвена звезда је савладала ТСЦ резултатом 3:1!
90. минут:
Играће се још два минута.
86. минут:
Опасан покушај Дуроњића из слободног ударца, али је Поповић крајњим напорима успео да избије лопту у корнер.
81. минут:
Двострука измена у екипи ТСЦ-а. Младен Галић и Давид Шинковић су заменили Јанка Тумбасевића и Ненада Лукића.
80. минут:
Добра шанса за Вулића, али је шут ипак био непрецизан.
78. минут:
Гол 3:1! Стрелац је Вељко Симић после сјајне акције и асистенције Жандера.
74. минут:
Последња измена у домаћем саставу. Уместо Марка Гобељића у игри је Милан Гајић.
70. минут:
Шутирао је Марин, али се још једном испречио Филиповић.
69. минут:
Нова измена у Црвеној звезди. Милан Павков је заменио Томанеа.
68. минут:
Ровчанин је шутирао, али преко гола Поповића.
62. минут:
Гол 2:1! Аутогол Жандера! Бразилац је желео да избије лопту у корнер, али је погодио рашље Поповићевог гола.
59. минут:
Из игре је изашао Дејан Милићевић, а уместо њега на терену је Ерсан Ровчанин.
55. минут:
Прва измена на мечу. Вељко Симић је заменио Алексу Вукановића.
50. минут:
Лепа акција Црвене звезде на крају које је шутирао Вукановић, али је изблокиран.
46. минут:
Марин је лепо проиграо Томанеа, али је овај из добре ситуације шутирао поред гола.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а тренери су одлучили да утакмицу наставе у истим саставима.
ПОЛУВРЕМЕ:
Црвена звезда води резултатом 2:0.
44. минут:
Гол 2:0! Гобељић је убацио лопту у средину, она је закачила Срђана Грабежа и одбила се у мрежу.
43. минут:
Најбољу шансу на утакмици је пропустио Алекса Вукановић. Изашао је сам испред голмана Филиповића, али је овај успео да одбрани.
41. минут:
Шутирао је Дуроњић из слободног ударца, али право у Поповића.
37. минут:
Опалио је Жандер по лопти са дистанце, али је погодио само спољни део мреже.
36. минут:
Прву шансу за ТСЦ је пропустио Силађи. Нападач гостију је шутирао главом после теледиригованог центаршута Лукића, али је лопта прошла поред стативе.
30. минут:
Филип Бабић је спасио гол ТСЦ-а. Вукановић је са десне стране убацио лопту пред гол гостију, а дефанзивац екипе из Бачке Тополе је у последњем тренутку спречио да она дође до Томанеа коме би преостало само да је убаци у празну мрежу.
27. минут:
Поново је Бен покушао да угрози гол гостију, али је овог пута из изгледне позиције шутирао преко пречке.
25. минут:
Нешто мирнији период игре на Маракани.
18. минут:
Шутирао је Бен са десне стране, али је одлично интервенисао голман ТСЦ-а Филиповић.
12. минут:
Гол 1:0! Томане је стрелац. Марко Марин је упутио центаршут са леве стране из слободног ударца, а најбољи у скоку је био Португалац који је проследио лопту у мрежу.
7. минут:
До сада није било шанси ни на једној страни.
1. минут:
Утакмица је почела, а са центра су кренули играчи ТСЦ-а.

Фудбалери су изашли на терен.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ТСЦ 3:1

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

СУДИЈА: Јован Шегрт

ГЛЕДАЛАЦА: 4.218

СТРЕЛЦИ: Томане 12. Грабеж 44. аг, Симић 78. - Жандер 62. аг

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић - Гобељић (од 74. Гајић), Милуновић, Дегенек, Жандер - Петровић, Вулић - Бен, Марин, Вукановић (од 55. Симић) - Томане (од 69. Павков). Клупа: Васиљевић, Панков, Бабић, Гајић, Иванић, Симић, Павков. Тренер: Владан Милојевић.

ТСЦ: Филиповић - Варга, Скопљак, Грабеж, Бабић - Дуроњић, Томановић, Тумбасевић (од 81. Галић), Милићевић (од 59. Ровчанин) - Силађи,  Лукић (од 81. Шинковић). Клупа: Јоргић, Ровчанин, Галић, Поњевић, Антонић, Шинковић, Балаж. Тренер: Золтан Сабо.

Суперлига, 14. коло

Чукарички - Партизан 2:1

(Шапић 16. Стојановић 90. - Ивановић 71.)

Раднички Ниш - Радник 0:2

(Георгиев 45 3. Макарић 83.)

Црвена звезда - ТСЦ 3:1

(Томане 12. Грабеж 44. аг, Симић 78. - Жандер 62. аг)

Спартак - Мачва 3:1

(Обрадовић 11. 17. Гојков 90 3. - Адамовић 19. п)

Војводина - Инђија 1:0

(Николић 18. п)

Погледајте како изгледа навијачица Спартака из Москве Полина.

ЗВЕЗДА МОРА ДА РЕАГУЈЕ: Кошаркаш црвено-белих НАЈБОЉИ у АБА лиги, а не игра Евролигу (ВИДЕО)

ПЕШИЋЕВА ИЗЈАВА ПОДИГЛА БУРУ: Кари се извинио због свега што је рекао

ГАВРИЛОВИЋ ДОБРО ПОЗНАЈЕ ХИМКИ: Сада НЕМА пријатељства, победа је ИМПЕРАТИВ (ФОТО)

ДИЗАЊЕ ИЗ ПЕПЕЛА: Звезда основала нови клуб

ТО НЕ СМЕ ДА СЕ ПОНАВЉА: Навијачи Звезде љути због овог потеза Лоренца Брауна (ВИДЕО)