СУПЕРЛИГА: Марин начео, Бен дотукао Змајеве за нови Звездин тријумф (ВИДЕО)

30.11.2019. 17:46
El Fardu Ben
Ел Фарду Бен / Извор: МН Press

Утакмица одиграна на стадиону ''Рајко Митић''.

Фудбалери Црвене звезда савладали су у 18. колу на стадиону ''Рајко Митић'' екипу Вождовца са 2:0 (0:0) головима Марина у 60. и Бена у 90 3. минуту и тако и даље остали на четири бода више у односу на другопласирану Војводину.

КАДА СЕ ПОЈАВИО НАСТАО ЈЕ ХАОС: Павков направио СПЕКТАКЛ у Лесковцу!

Вучић постао председник КМФ Црвена звезда

ВРАЋАЈУ ГА У ЗВЕЗДУ: Ево шта Просинечки каже о спекулацијама

Бранилац титуле намучио се прилично са борбеним Змајевима током првог полувремена у којем није било много шанси и у којем је Вождовац постигао и гол који је поништен због фаула, а  црвено-бели су много квалитетније одиграли других 45 минута у којима су и постигли голове. Ипак, утисак је да је Марко Марин приликом поготка којим је донео тиму Владана Милојевића вођство у 60. минуту био у офсајд позицији коју није сигнализирао помоћни судија.

Црвена звезда дочекује екипу Вождовца у 18. колу Суперлиге Србије на стадиону ''Рајко Митић'', а актуелни шампион покушаће да пред својим навијачима поправи бледи утисак у високом поразу од Бајерна у Лиги шампиона у утакмици одиграној у уторак.

Црвено-бели налазе се на првом месту у шампионату и отрудиће се да наставе низ позитивних резултата пошто им је у последњих пет кола одолео само Јавор у мечу који је завршен резултатом 1:1, док су у преостале четири утакмице изабраници Владана Милојевића остварили четири победе. Змајеви су тренутно на шестој позицији у шампионату, а такође се налазе у веома доброј форми пошто ни он кне знају за пораз у последњих пет кола у којима су остварили две победе и треи нерешена резултата.

90 4. минут
Крај меча.
90 3. минут
2:0!!! Бен поготком потврђује тријумф Звезде у последњим тренуцима меча.
90 2. минут
Последња измена у Звезди, Симић је ушао уместо Марина.
86. минут
Тек што је ушао у игру Вукановић је могао да дуплира предност Звезде на асистенцију Бена, али је Илић успео да одбрани.
85. минут
Алекса Вукановић упао је у игру уместо Матеа Гарсије.
79. минут
Лука Цветићанин је заменио Лазара Зличића у редовима Вождовца.
78. минут
Измена у Звезди, уместо Иванића у игру је ушао Душан Јованчић.
76. минут
Још један покушај расположеног Иванића, али је лопта завршила поред гола.
75. минут
Смењују се напади Звезде, Бен је покушао, али је шутирао поред гола.
72. минут
Само минут касније велика шанса за Вождовац, али је Гобељић избио лопту испред Марка Девића пре него што је овај успео да шутне.
71. минут
Још једном је Гарсија имао веома добру прилику и шутирао десном ногом, а лопта је прохујала поред леве стативе Илићевог гола.
69. минут
Иванић је још једном покушао са 20 метара, а Илић је са много муке одбранио, да би неколико тренутака касније на прву покушао поново Иванић са седам, осам метара и погодио пречку.
65. минут
Велику шансу је пропутио Матео Гарсија. Главом је Аргентинац покушао после сјајног убацивања Бена, али је Илић одлично интервенисао.

60. минут
1:0!!! Води Звезда после одличне акције Марина, Гарсија и Томанеа који је сјајно упослио бившег немачког репрезентативца који је одличним ударцем савладао Илића и крунисао бољу игру црвено-белих у другом полувремену. Ипак, чини се да јее Марин био у офсајду када је примио лопту од Томанеа.
59. минут
Прва измена у Вождовцу, уместо Алена Машовића у игру је ушао Огњен Красић.
54. минут
Иванић је са 16 метара главом лобовао голмана Илића, али је Цветковић скоро са гол линије успео да избаци лопту.
52. минут
Гарсија је одлично упослио Бена који је са пет метара шутирао поред гола. Била је то најбоља шанса за Звезду на утакмици.
49. минут
Из слободног ударца је Бен покушао да угрози гол гостију, али је шутирао преко гола. Неколико тренутака касније и Томане је са 20-ак метара шутирао поред гола.
47. минут
Одмах је запретио Вождовац, али Борјан успешно интервенише.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Са 16 метара је снажно шутирао Иванић, али је његов покушај завршио преко гола. Било је то и последње узбуђење у првом полувремену пошто је Јован Шегрт означио крај првог дела игре.
42. минут
Само минут касније запретио је Вождовац преко Машовића који је са седам, осам метара искоса са леве стране шутирао преко гола Борјана.
41. минут
Свој шут испробао је и Његош Петровић, али је његов ударац завршио високо изнад гола Вождовца.
36. минут
Црвено-бели имају теренску иницијативу, али без конкретне прилике.
24. минут
Прва прилика за Вождовац после које се затресал мрежа Борјановог гола, али је сигнализирана офсајд позиција. После корнера Микић је главом погодио пречку, а Цветковић одбијену лопту послао у гол, али је он поништен.
16. минут
Најбоља прилика за Звезду до сада, Томане је прихватио лопту на 13, 14 метара од гола Вождовца и шутирао из окрета, а Илић успео да скрене лопту у корнер.
12. минут
Без правих узбуђења на утакмици, игра се углавном између два шеснаетсерца.
5. минут
Прва прилика за Звезду на мечу, Бен је покушао са 20 метара, али је Илић успео да одбрани и избаци лопту у корнер.