ЗВЕЗДА САМЛЕЛА ЧУКУ: Николић и Петровић БОМБОМ увеличали Декијев деби, Бен промашио пенал (ВИДЕО)

15.02.2020. 14:04 21:21
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Одличан меч на Бановом брду.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Чукарички на Бановом брду на пролећној премијери резултатом 2:0. Ова утакмица је била деби Дејана Станковића на клупи црвено-белих, а победу шампиону Србије донели су млади бисери Вељко Николић у 5. и Његош Петровић бомбом у 14. минуту утакмице. Тријумф тима са Маракане је могао да буде и још убедљивији, али је голман Брђана Ђорђе Петровић зауставио шут Ел Фардуа Бена са беле тачке у надокнади првог полувремена. У другом делу је чета Дејана Станковића рутински одрадила посао, а остаће упамћено и да су Брђани у два наврата тражили пенал, али да је Данило Грујић у оба случаја само одмахнуо руком.

ВРАТИО СЕ: Филип Јанковић је био велика ЗВЕЗДИНА нада...

БОМБА НА ПИРИНЕЈИМА: Јовић ПРЕЛАЗИ у Барселону

ЗВЕЗДАШ ВРАТИО НОВЧАНИК: Није хтео награду! Навијачица Партизана је остала у чуду

Ток меча можете видети у наставку.

КРАЈ:
Црвена звезда је славила резултатом 2:0!
90 1. минут:
Шутирао је Гарсија са дистанце, али је Петровић би осигуран.
90. минут:
Играће се још три минута.
88. минут:
Последњу измену направио је и Дејан Станковић. Милан Павков је заменио Ричмонда Боаћија који се пожалио на повреду.
81. минут:
Шутирао је Гарсија из слободног ударца, али је Петровић успешно интервенисао.
78. минут:
Последња измена у домаћем саставу. Лука Зорић је заменио Вељка Биреманчевића.
77. минут:
Матео Гарсија мења Жељка Гаврића.
76. минут:
Ричмонд Боаћи је затресао мрежу Чукаричког, али је гол поништен због офсајда.
71. минут:
Вељко Симић је на терену уместо Ел Фардуа Бена.
70. минут:
Вељко Бирманчевић је добио жути картон због фаула над Петровићем.
68. минут:
Жути картон добио је Петар Мићин због фаула над Гаврићем.
63. минут:
Опет су Брђани тражили пенал, овог пута после повлачења Дегенека и Ковача. Међутим, Данило Грујић је поново остао нем.
62. минут:
Друга измена у екипи Чукаричког. Петар Мићин је заменио Слободана Тедића.
56. минут:
Миран почетак другог полувремена на Бановом брду.
46. минут:
Утакмица је настављена, а у екипи Чукаричког је Ибрахим Ендиај заменио Милутина Видосављевића.

ПОЛУВРЕМЕ:
Резултат на Бановом брду је 0:2, а могло је да буде и убедљивије да је Бен био прецизан са беле тачке.
45 1. минут:
Бен је извео пенал, али га је Петровић прочитао и одбранио му ударац.
45. минут:
Пенал за Звезду! Шапића је лопта погодила у руку и он је добио жути картон.
45. минут:
Марко Доцић је погодио живи зид из слободног ударца.
44. минут:
Жути картон добио је Његош Петровић због фаула.
35. минут:
Извео је Бен слободан ударац из добре позиције, али је лопта прошла преко пречке.
29. минут:
Покушао је Гаврић са дистанце, али је лопта завршила високо преко гола.
26. минут:
Пробио је Кајевић по левој страни и шутирао, али је Милан Борјан био сигуран.
24. минут:
Шутирао је Боаћи, али није било проблема за голмана Петровића.
18. минут:
Спорна ситуација у шеснаестерцу Црвене звезде. Марко Гобељић је повукао Бирманчевића, овај је пао, али Данило Грујић је одмахнуо руком.
14. минут:
ГОЛ 0:2! Бомба Његоша Петровића са 30 метара! Везиста Црвене звезде је примио лопту и опалио по њој, а она је завршила у мрежи.
10. минут:
Ел Фарду Бен је извео корнер, а волеј је на ивици казненог простора ухватио Марко Гобељић. Међутим, голман Ђорђе Петровић је крајњим напорима пребацио лопту преко пречке. У наставку је после новог корнера покушао Милуновић, али поред гола.
5. минут:
ГОЛ 0:1! Вељко Николић доноси предност Црвеној звезди. Лоше је интервенисао дефанзивац Чукаричког Никола Ћирковић, а то је искористио Звездин бисер и затресао је мрежу.