СУПЕРЛИГА: Ђурић са два гола у Бачкој Тополи прекинуо црни низ Металца

19.11.2021. 20:46
FK Metalac
ФК Металац / Извор: МН Press

Тим из Горњег МИлановца победио после седам кола.

Фудбалери Металца прекинули су серију од седам утакмица без победе пошто су у Бачкој Тополи савладали домаћи ТСЦ са 2:1 (1:1) у првом мечу 17. кола Суперлиге Србије. Овом победом Металац се попео на 12. позицију Суперлиге са 16 бодова, док је ТСЦ остао на шестом месту са 22 бода.

У МИЛАНУ ЗАДОВОЉНИ: Ибрахимовић добија нови уговор

МИТРОВИЋ ЈУНАК ФУЛАМА ПОСЛЕ ГОЛА ПОРТУГАЛУ: Била је ово сјајна година (ВИДЕО)

ИЗ ВЕДРА НЕБА: Саша Ћурчић има ПРВИ тренерски ПОСАО! Дебитоваће на клупи ОВОГ клуба!

Занимљиво је било у првом полувремену. Гости су стигли до вођства у 20. минуту голом Василија Ђурића који је искористио асистенцију Филипа Ступаревића, а сачекало се са слављем јер је ВАР проверавао потенцијални офсајд којег ипак није било. Није дуго Металац водио пошто је смао три минута касније домаћин стигао до изједначења пошто је Југо Станојев искористио грешке Васиљевића и Антонијевића и постигао погодак. ТСЦ је после гола имао иницијативу и неколико покушаја преко Станојловића, али је најбољу шасну пропустио у завршници полувремена када је Савић добро реаговао па је остало 1:1.

ТСЦ је у другом полуврену такође био ближи голу, а одмах је пропустио и пенал, тачније Савић је одбранио ударац Томанолвића. У 75. минуту је Савић одбранио покушај Раткова. Шарић је пропустио шансу за Металац у 88. минуту, да би одмах на другој страни Ратков имао још једну добру шансу, али је главом шутирао поред гола. Ипак, у првом минуту надоканде Ђурић другим голом на мечу доноси победу Металцу и прекида лош низ тима из Горњег Милановца.

Погледајте како изгледа Беатрис Мореира, девојка Гиљермеа Соареша фудбалера Браге