СУПЕРЛИГА: Напредак брзо повео, Партизан брзо изједначио, реми у Хумској (ВИДЕО)

05.05.2018. 19:57
Đorđe Jovanović
Ђорђе Јовановић / Извор: МН Press

Црно-бели нису успели ове сезоне да савладају Крушевљане.

Фудбалери Партизана ове сезоне ни из трећег пута нису успели да савладају Напредак. Црно-бели су у Хумској одиграли нерешено против Крушевљана 2:2, а на полувремену су имали и два гола заостатка. Ипак, захваљујући ветерану Саши Илићу и двоструко млађем Ђорђу Јовановићу који је постигао два гола, црно-бели успели су да изборе реми.

СТИГАО ОДГОВОР ИЗ КОМШИЛУКА: Партизану се неће НИМАЛО свидети! (ФОТО)

НИЈЕ ПОКАЗАО БАШ НИШТА: Партизан хоће да ПРОДА Суму! (ФОТО)

Почетак није био добар за црно-беле у Хумској. После мирних уводних 10 минута игре, Напредак је прву прилику претворио у гол за вођство. Јесе Секидики добио је лопту на 30 метара од гола црно-белих, повукао напред и са неких 17 метара шутирао веома прецизно под пречку немоћног Јовичића, а Напредак је од 12. минута водио са 1:0.

Само што је Партизан кренуо са центра уследио је нови хладан туш за навијче црно-белих. Боранијашевић је добро утрчао на десну страну одакле је убацио лопту у шеснаестерац Партизана, а са око 11 метара је прецизан био Милош Вулић за шокантних 2:0 већ у 13. минуту. Покушавао је Партизан да се тргне после другог гола Напретка, имали су црно-бели и иницијативу, али су изостале праве шансе. Јалово је изгледао Партизан у Нападу, а једини прави покушај имао је Зоран Тошић из слободног ударца који је одбранио голамн напретка.

Морао је на полувремену нешто да промени Мирослав Ђукић који је у игру убацио Ђорђа Ивановића и Страхињу Јовановића. Много офанзивнији био је Партизан на старту другог полувремена, али није било правих прилика све до 59. минута када је ветеран Саша Илић проиграо Ђорђа Јовановића који је био прецизан и смањи она 2:1.

Осетили су у тим тренуцима црно-бели да могу до изједначења и то се догодило само три минута касније. Поново је Саша Илић доказао колико је значајан за овај тим Партизана пошто је још једном одлично упослио Јовановића који је савладао Николића за свој други гол и изједначење 2:2 у 62. минуту.

Црно-бели су наставили са офанзивом, али није било правих шанси, док је Вукановић у 74. имао добру прилику за Напредак, али је из добре позиције промашио лопту. Све је за црно-беле додатно закомпликовао Марко Јевтовић који је због другог жутог картона искљућчен у 79. минуту, па су црно-бели остали са играчем мање. Последњих 10 минута меча било је прилично мирно и без већих узбуђења, па је резултат остао непромењен, а Партизан ове сезоне није успео да савлада Напредак.

ПАРТИЗАН - НАПРЕДАК 2:2 (0:2)

Стрелци: Ђ. Јовановић у 59. и 62. за Партизан, Секидика у 12. и Вулић у 13. за Напредак. Стадион: Партизана. Гледалаца: 2.000. Судија: Илија Брдар (Нови Сад). Помоћници: Светозар Живин (Нови Сад) и Дарко Савовић (Бачка Паланка).

ПАРТИЗАН: Јовичић, Вулићевић, Н. Р. Милетић, Марковић, Антонов, Јевтовић, Пантић, Тошић (од 46. Ивановић), Илић, Ђ. Јовановић, Ожеговић (од 46. С. Јовановић).

НАПРЕДАК: Петровић, Боранијашевић, Костић, Вешковац, Остојић, Шљивић (од 54. Ескић), Вулић, Зец (од 54. Ивановић), Вукановић, Секидика, Не. Петровић.