СУПЕРЛИГА: Звезда ЗАУСТАВЉЕНА у Крушевцу и то ГОЛЧИНОМ у надокнади (ВИДЕО+ФОТО)

01.10.2017. 16:49
Ričmond Boaći na meču sa Spartom iz Praga
Ричмонд Боаћи на мечу са Спартом из Прага / Извор: МН Press

Главни судија био је Милорад Мажић.

У утакмици 12. кола Суперлиге Србије између Напретка и Црвене звезде славио је домаћин. Прелеп гол, у судијској надокнади дао је Милан Митровић за коначних 1:0. На тај начин, прекинута је серија екипе Владана Милојевића која је уписала први пораз у сеони. Међутим и даље прва на табели. На другој страни, Крушевљани које је недавно преузео Милорад Косановић су у средини табеле са 17 бодова. Такође треба рећи и да Звезда има меч мање.

У првом полувремену није било претерано занимљиво. Покушаја да се савладају Петровић и Борјан је било, али не много. Најближи постизању голу, био је Пешић, али је чувар мреже Напретка одлично интервенисао. Имали су и Крушевљани прилике, а најбољу је пропустио Аливодић. Ухватио је волеј, али је лопта отишла високо преко гола.

У наставку меча, оба тренера и Косановић и Владан Милојевић су мењали, а било је и више изгледних прилика. Близу постизања гола били су Енвер Аливодић, као и Славољуб Срнић, Ненад Милијаш, Мичел Доналд... И када се чинило да ће меч бити завршен без погодака, Митровић, некадашњи играч Партизана је феноменалним потезом решио питање победника.

Сада следи пауза у Суперлиги због обавеза репрезентација.

Како је било из минута у минут, прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Црвене звезде гостују Напретку у утакмици 12. кола Суперлиге Србије, а дешавања са стадиона "Младост" можете УЖИВО да пратите на Србија Данас

СУПЕРЛИГА: После победе у Келну, Милојевић је "промешао карте" (САСТАВИ)

ЈОВАНОВИЋ МЕЂУ ФУДБАЛСКИМ ЗВЕРИМА ПСЖ-А: Распаметила су ме ОВА два играча! (ФОТО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90 7. минут - Митровић за 1:0 за Напредак. Веома ефектан гол

90 3. минут - Милијаш из слободног ударца. Тик поред леве стативе.

89. минут - Шутира Доналд. Брани Петровић.

83. минут - Уместо Срнића Милијаш.

Жали се голман Петровић да су га навијачи Звезде погодили у главу.

78. минут - После грешке Гобељића контра Напретка. Шутира Аливодић, али је ударац изблокиран. Корнер за домаћина.

76. минут - Мења и Косановић. Уместо Касалице Симоновић.

74. минут - Срнић погађа пречку са неколико метара.

73. минут - Боаћи до Стојковића, лопта долази до Радоњића. Поред гола.

66. минут - Уместо Рикардиња улази Боаћи.

63. минут - Одлична прилика за Срнића. На неколико метара испред Петровића, али не успева да стигне лопту. Тачније, качи је, али недовољно јако. Одлази поред гола.

58. минут - Нова опасност по гол Звезде. Касалица до Аливодића. Хвата волеј, али поред гола.

57. минут - Маркоски не може да настави. После фаула Доналда излази из игре. На терену је Џесе.

53. минут - Снажно шутира Митровић, али преко гола Борјана.

52. минут - Доналд ка Рикардињу из слободног ударца. Рикардињо покушава главом, али преслабо.

48. минут - Вукановић шутира, али поред гола.

Прекид због бакљаде Делија, које су на јужној трибини стадиона "Младост".

46. минут - Уместо Рачића улази Крстичић. Прва измена у утакмици.

Почиње друго полувреме.

Крај не баш занимљивог првог полувремена.

Играће се два минута надокнаде.

44. минут - Због прекршаја на средини терена, капитен Звезде Доналд добија жути картон.

41. минут - Слободан ударац за Напредак. Урошевић шутира, лопта иде у доњи угао. Борјан хвата.

37. минут - Први корнер за Напредак. Отклоњена опасност испред гола Борјана.

Буни се тренер Напретка, Косановић.

34. минут - Помоћ се указује Пешићу после старта Вешковца. Доналд погађа живи зид.

19. минут - Срнић изводи "слободњак". Пешић на неколико метара испред Петровића. Голман Напретка брани.

17. минут - Доналд се спрема да изведе слободан ударац. Нема шута на гол. Акција, али лопта на крају завршава у рукама Петровића.

11. минут - Радоњић у налету, улази по левој страни у казнени простор. Његов шут је изблокиран.

5. минут - Вукановић трчи ка голу Звезде. Борјан ипак бржи. Испуцава лопту.