ПАРТИЗАН БЕЗ ПРОБЛЕМА У КРУШЕВЦУ: Напредак лак плен, дебитовао и Фејса

01.05.2022. 18:18 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Сјајно издање црно-белих.

Фудбалери Партизана славили су на гостовању Напретку (3:0) у мечу четвртог кола плеј-офа Суперлиге.

Челси, Рома и Славија са највећим квотама на свету вам помажу да се нађете у авиону за Катар

"ПАРТИЗАН БИ БИО КАО БАРСЕЛОНА": Осиму је тешко пао одлазак из црно-белог табора, желео је велика дела

КИЗА ПРЕТИ ПАРТИЗАНУ: Пружићемо жесток отпор!

Није било много узбуђења у уводних 20 минута игре, црно-бели су имали посед, али без озбиљнијих удараца ка голу Васиљевића. Након тога креће нешто боља игра гостију, у 23. минуту шансу је пропустио Рикардо, шутирао је са неких 11 метара после убацивања Natha, његов ударац је отишао мало поред гола. Конкретнија игра Партизана крунисана је у 29. минуту. Карамбол у шеснаестерцу домаћих искористио је ко други него Рикардо и волеј ударцем довео свој тим до предности.

Најбољу шансу за домаће у првом делу игре пропустио је Ђорђе Јовановић, али није успео из два покушаја да поравна резултат, прво се испречио Саничанин, а потом је и Стевановић сјајно одбранио његов шут.

Последњу прилику у првом делу игре имао је Јовић, после комбинације са Nathom и Рикардом, шутирао је право у Васиљевића.

Суперлига, 4. коло плеј-офа

Напредак – Партизан 0:3 (0:1)

Стрелци: Рикардо у 29, Јевтовић у 56 и Марјановић аутогол у 64. минуту за Партизан.

Стадион: Младост

Судије: Остраћанин, Петровић, Пашајлић

Напредак: Васиљевић, Ђуричковић, Спремо, Мршић, Младеновић, Ђековић, Марјановић, Којичић, Миловановић, Јовановић, Мелуновић

Партизан: Стевановић, Живковић, Саничанин, Милетић, Лутовац (од 62. Обрадовић), Здјелар (од 73. Фејса), Јевтовић, Natho (од 73. Баждар), Марковић (од 62. Мениг), Јовић (од 62. Терзић), Рикардо

У наставку су гости рано дошли до другог поготка и тако решили питање победника. Natho је извео прекид са 40 метара, као руком пронашао Јевтовића, коме није било тешко да главом превари голмана домаћих.

Нови погодак у мрежи домаћих виђен је у 64. минуту. Терзић је пробио по десној страни, центаршутем тражио Рикарда, али се испречио Марјановић, међутим неспретно је одреаговао везњак и послао лопту у сопствену мрежу.

Треба истаћи и да је у 73. минуту заиграо и Љубомир Фејса, први пут од повратка у црно-бели табор.

Партизан је овом победом поново дошао на минус два у односу на Црвену звезду, а следећи меч тим Александра Станојевића игра против Војводине седмог маја.

Читав ток меча уживо можете пратити на сајту СрбијаДанас.

Крај меча. Напредак - Партизан 0:3

86. минут
Млади Баждар је био у доброј прилици, примио је пас од Терзића, шутирао са ивице шеснаестерца, ипак испречио се Васиљевић.

82. минут
Црно-бели мирно приводе меч крају... игра се на средини терена.

73. минут
Нове промене у Партизану. Фејса ће одиграти први меч од повратка, из игре излази Здјелар. Баждар је такође на терену уместо Natha.

64. минут
ГОООЛ! Нови погодак у мрежи Напретка. Терзић је пробио по десној страни, покушао да асистира Рикарду, али се испред њега испречио Марјановић, који је неспретно одреаговао и послао лопту у своју мрежу. 3:0 за Партизан.

62. минут
Прве измене у редовима гостију. Марковић, Јовић и Лутовац напуштају игру, на терену су Мениг, Терзић и Обрадовић.

56. минут
ГОЛ ГОЛ ГОЛ! Јевтовић је стрелац! Први погодак везњака од повратка у редове црно-белих. Сјајно је Natho пронашао Јевтовића, коме главом није било тешко да савлада Васиљевића.

54. минут
Прети и Напредак у наставку, Мелуновић је шутирао главом после центаршута Марјановића, био је за мало непрецизан.

49. минут
Александар Лутовац је први запретио у наставку, био је веома непрецизан.

Почело је друго полувреме.

Завршено је прво полувреме. Напредак - Партизан 0:1.

42. минуту
Одлична акција Партизана, Јовић је био у прилици после комбинације са Nathom и Рикардом, шутирао је право у Васиљевића.

36. минут
Најбоља прилика за Напредак од почетка меча. Ђорђе Јовановић није успео из два покушаја да затресе мрежу, прво га је Саничанин изблокирао, да би се потом испречио и голман Немања Стевановић.

29. минут
ГОООООЛ! Води Партизан! Рикардо се најбоље снашао у шеснаестерцу и волејом закуцао лопту у мрежу.

26. минут
Нова узбуђења пред голом Васиљевића. Јевтовић је послао пас преко задње линије Напретка, Јовић је додао до Рикарда, али је овај био далеко од лопте и прилика је отишла у неповрат.

23. минут
Велика прилика за Партизан! Рикардо се изборио за простор у шеснаестерцу домаћих, шутирао после центаршута Natha, али од свега само корнер.

21. минут
Ево и прве претње ка голу Партизана. Спремо је опробао свој ударац са 25 метара, али је био изблокиран.

14. минут
Партизан има иницијативу у уводном делу меча, али без већих узбуђења.

8. минут
Први ударац на мечу дело је Бибраса Natha, слаб ударац Израелца је био лак плен за Васиљевића.

6. минут
Прва претња пред голом Напретка. Јовић је био у прилици, али се спетљао млади фудбалер.