СУПЕРЛИГА: Бачка је на крају припретила, али је Партизан ипак славио, Ожеговић у центру пажње (ВИДЕО)

31.03.2018. 15:04
Ognjen Ožegović
Огњен Ожеговић / Извор: Фото: partizan.rs

Главни судија био је Петар Пипер.

Головима Огњена Ожеговића и Леандреа Тавамбе Партизан је освојио три бода (2:1) у утакмици 29. кола Суперлиге Србије, на гостовању ОФК Бачкој. Утешни погодак за домаћина дао је Лука Мићић, а може да се каже да је меч у Бачкој Паланци протекао у знаку Огњена Ожеговића. Нападач црно-белих изнудио је пенал, реализовао га, али и промашио "непромашиво" (више прочитајте ОВДЕ).

Повео је гост, у уводним минутима после пенала над Ожеговићем, који је сам успешно извео. Убрзо се шеф стручног штаба Звездан Милошевић сусрео са новим проблемом. Због повреде, игру је напустио голман Немања Јеврић, а ушао је Растко Шуљагић. Нови голови су виђени тек у другом полувремену, али је њима претходио поменути промашај Ожеговића. Прво је Тавамба искористио претходну грешку одбране домаћина, а пораз је ублажио Мићић. Унео је неизвесност у завршницу меча, али до нове промене резултата није дошло.

Све у свему, црно-бели су ушли у меч као фаворит, али се на терену битно питала и екипа из Бачке Паланке. Имала је своје прилике и неколико пута припретила Владимиру Стојковићу. Близу гола су били и у завршници првог полувремена, када је зауставио снажан шут Луке Луковић. И Угљеша Радиновић је на искушење стављао Стојковића, али је "јединица" репрезентације Србије оба пута добро интервенисала.

Меч на стадиону "Славко Малетин Вава" био је и прекидан у првом полувремену (као и у другом полувремену) пошто су навијачи Партизана бацали петарде ка клупи домаћина. У следећем колу, последњем пре почетка плеј-офа и плеј-аута Младост ће гостовати Мачви, а Партизан бити домаћин Борцу.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери ОФК Бачка и Партизана играју утакмицу 29. кола Суперлиге Србије. До почетка плеј-офа и поделе бодова остао је још један меч (не рачунајући овај), а два тима имају различите циљеве. Домаћин је у доњем делу табеле, а гост на другој позицији. Дешавања са стадиона "Славко Малетин Вава" можете да пратите на порталу Србија Данас, из минута у минут.

СУПЕРЛИГА: Ђукић изабрао стартере за гостовање Бачкој (САСТАВИ)

ИНТЕРЕСОВАЊЕ НЕ ЈЕЊАВА: Био је и остао ВЕЛИКА жеља Партизана, а црно-бели инсистирају да га доведу (ФОТО)

ТОК УТАКМИЦЕ

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

84. минут - Мићић смањује на 2:1.

78. минут - Тавамба за 2:0.

70. минут - Какав промашај Ожеговића. Са неколико метара у пречку.

64. минут - Мења Ђукић. Уместо Пантића улази Јевтовић.

62. минут - Нови прекид, додуше краћи. Разлог су опет петарде које бацају навијачи Партизана.

61. минут - Радиновић за Бачку има прилику. тачније из два везана покушаја, али Стојковић брани у обе ситуације.

53. минут - Опет Тавамба у прилици. Шуљагић успешнији у новом дуелу.

Опет је Камерунац имао сјајну шансу, а Шуљагић, као и у првом полувремену, изашао као победник из тог дуела.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

ВАЖНО ЗА ДЕЛИЈЕ И ГРОБАРЕ: Промењен ТЕРМИН Вечитог дербија! (ФОТО)

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

45 7. минут - Поново Здјелар. "Гађа" под пречку, али Шуљагић брани.

45 4. минут - Центаршут Бајића са десне стране, гужва у казненом Партизана, али отклоњена опасност.

Играће се још осам минута.

45. минут - Одлична интервенција Стојковића после снажног ударца Луковића са 25 метара.

42. минут - Здјелар шутира ка голу, али лопта одлази тик поред стативе.

40. минут - Стојковић брани покушај са неколико метара, после центаршута са десне стране. Изгледна прилика одлази у неповрат.

37. минут - Корнер за Бачку, али убрзо контра Партизана. У казненом простору засутављен Јанковић, а затим лопта припада Бачкој.

35. минут - Луковић шутира ка голу Стојковића, али лопта одлази поред гола.

30. минут - Покушај Ђерлека изблокиран. У наставку акције, ипак Шуљагић хвата лопту.

27. минут - Покушава Бајић по страни, али је овај напад Бачке заустављен.

23. минут - Слободан ударац за Партизан са десне стране. Јанковић, али хвата Шуљагић.

19. минут - Меч се наставља после неколико минута паузе. Такође, са терена је изнет голман Јеврић. Уместо њега, због повреде, на голу Бачке је Шуљагић.

ПАРТИЗАН ПОВЕО ИЗ ПЕНАЛА: А убрзо меч је ПРЕКИНУТ! (ВИДЕО)

12. минут - Прекид. Због бацања петарди ка клупи Бачке. Шеф струке домаћина Милошевић екипу води на средину терена због петарди Гробара које су бачене на клупу. Краћи прекид. Играчи Партизана и званични спикер моле навијаче црно-белих да престану са убацивањем петарди.

9. минут - Ђерлек после контре погађа мрежу Бачке, али је гол поништен због офсајда.

4. минут - Спрема се Ожеговић. Води Партизан са 1:0.

2. минут - Пенал за Партизан. Оборен је Ожеговић после дуела са голманом домаћина Јеврићем. Судија Пипер нема дилему.

Утакмица почиње.

У претходном мечу, одиграном у Хумској славио је Партизан са 3:1, а стрелци су били Јевтовић, Тавамба, Ожеговић и Мићић, дакле (скоро) сви играчи који су данас стартери. Само је Јевтовић на клупи.

НЕСВАКИДАШЊЕ! Пантић је давао интервју, кренуо да прича о Звезди, а онда је све прекинуо Стојковић (ВИДЕО)

ОФК БАЧКА - ПАРТИЗАН 1:2

СТРЕЛЦИ: Мићић 84 - Ожеговић 4.п, Тавамба 77

СТАДИОН: "Славко Малетин Вава" (Бачка Паланка)

СУДИЈА: Петар Пипер (Чачак)

ОФК БАЧКА: Јеврић (од 18. Шуљагић), Димитријевић, Илић, Бјелош, Варга, Ф. Бајић (од 74. Шарац), Ђорић, Швоња, Мићић, Луковић (од 55 Радиновић).

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Н. Р. Милетић, Марковић, Н. Г. Милетић, Зђелар, Пантић (од 64. Јевтовић), Јанковић (од 83. Сума), Ђерлек, Тавамба (од 85. Ивановић), Ожеговић.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Змајеви ОСВОЈИЛИ Бањицу! Звездин играч СРУШИО грађевину! (ВИДЕО ФОТО)