СУПЕРЛИГА: Партизан није успео у Хумској, Раднички цео плен носи у Ниш (ФОТО)

06.03.2019. 17:57
Stadion Partizana
Стадион Партизана / Извор: Србија Данас

Црно-бели повећали заостатак за Мераклијама и Црвеном звездом.

Фудбалери Партизана поражени су у дербију 25. кола Суперлиге од Радничког са 1:0 и тако повећали заостатак за Нишлијама на 11 бодова, док лидер Црвена звезда сада бежи 18 бодова после тријумфа у Лучанима.

ГАЂАЛИ ГА И УПАЉАЧИМА: Гробари вређали Лалатовићеву супругу (ВИДЕО ФОТО)

ЈАВИО СЕ ОЖЕГОВИЋ ИЗ РУСИЈЕ: Имам саиграча који ВОЛИ Партизан више од своје ПОРОДИЦЕ (ФОТО)

Црно-бели су имали теренску иницијативу и генерално били бољи противник, али им је поново недостајала боља реализација, што је Раднички успео да казни у самој завршници првог полувремена преко најбољег стрелца шампиона Хаскића у 41. минуту. У другом полувремену је Зоран Мирковић све карте бацио на напад, а Рикардо је у 61. минуту пропустио најбољу прилику за када је погодио стативу после ударца главом. До краја су црно-бели још неколико пута покушавали да угрозе гол Ристића, али нису имали успеха.

Nemanja Miletić
Немања Милетић / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана и Радничког из Ниша играју у Хумској дерби 25. кола Суперлиге Србије који почиње од 18 часова. Црно-белима ће ово бити други узастопни дерби пошто су у прошлом колу одиграли нерешено 1:1 против Црвене звезде у 159. вечитом дербију.

Другопласирани Гости из Ниша су у прошлом колу савладали Радник са 4:1 и стигли до 59 бодова. Тако су се учврстили на другој позицији, управо испред трећепласираног Партизана који има осам бодова мање.

89. минут
Последња измена у Партизану. Изашао је Косовић, а ушао Стевановић. У Радничком је изашао Хаскић, а ушао Никодијевић.
86. минут
Игру напушта Ранђеловић, а уместо њега је ушао Петровић.
80. минут
Још једном је покушао Рикардо, али је његов шут завршио високо преко гола.
75. минут
Прва измена у Радничком, уместо Којашевића у игру је ушао Риота.
72. минут
Ђерлек је изашао из игре, а уместо њега улази дебитант Георгијевић.
67. минут
Солидан покушај Пантића из слободног ударца, али је лопта отишла мало изнад пречке.
61. минут
Најбоља шанса за Партизан на мечу. Рикардо је одлично реаговао и главом у паду са пет метара погодио стативу, остаје 1:0 за Раднички.
52. минут
Снажан ударац Рикарда са 16 метара, али је Ристић одличном интервенцијом спречио изједначење.
46. минут
Зоран Тошић остао је у свлачионици, а у игру је уместо њега ушао Данило Пантић.

II ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 1. минут
Ђерлек је покушао из даљине, али је Ристић одбио лопту у корнер после којег није било опасности по гол Радничког.

41. минут
Иако је Партизан био бољи ривал, Раднички је повео поготком Хаскића до којег је лопта дошла после неуспешне интервенције Павловића 0:1.
36. минут
Још једном је запретио Раднички. Којашевић је шутирао са 16 метара поред гола Стојковића.
34. минут
Покушао је Ранђеловић шутем са дистанце после корнера за Раднички, али није било опасности по гол Партизана.
30. минут
Најбоља шанса за Партизан у досадашњем току меча. Милетић је центрирао, Николић покушао главом, али није најбоље захватио лопту која је отишла високо преко гола Радничког.
28. минут
Павловић је са леве стране упутио центаршут у казнени простор Радничког, али је Ристић још једног лако ухватио лопту.
19. минут
Н. Г. Милетић је покушао искоса са леве стране, али је лопта отишла поред гола Радничког.
11. минут
Покушао је Н.Г. Милетић да убаци лопту у петерац, али је то био лак плен за голмана Радничког Ристића.