СУПЕРЛИГА: Хет-трик Садика за ШЕСТИЦУ Партизана пред АЗ! Повреда која је забринула Гробаре (ВИДЕО)

22.11.2019. 19:27 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Меч 17. кола српског шампионата.

Фудбалери Партизана декласирали су Јавор са 6:2 (4:2) у 17. колу Суперлиге Србије у веома ефикасном мечу. Ивањичани су боље отворили сусрет, повели већ у 2. минуту, али је онда уследила канонада домаћих који су предвођени хет-триком Умара Садика успели да преокрену резултат и стигну до убедљиве победе.

Навијаче Партизана је забринула повреда Страхиње Павловића који је изашао из игре у 65. минуту, храмљући, а видећемо који је степен повреде.

Чета Сава Милошевића је направила одличну увертиру пред гостовање у Алкмару које црно-беле очекује у четвртак од 18:55 часова у оквиру петог кола групе Л Лиге Европе.

Поред Садика, у листу стрелаца су се уписали Остојић, Милетић и млади Филип Стевановић који је десетак минута пре краја оверио победу домаћих. Прилику да реализује пенал и постигне нови гол пропустио је Сејдуба Сума у 35. минуту

Ток меча могли сте да пратите уживо на порталу Србија данас.

ТРИНКИЈЕРИ ЖЕЛИ БАШ ЊЕГА: Бивши репрезентативац Србије пред вратима Партизана!

ОТКРИВЕНО: Ево ко је ДЕВОЈКА која је имала С*КС у тоалету са голманом (ФОТО)

СУМА ОДЛАЗИ: Кад чују ко ће га заменити, Гробари ће бити у трансу!

КРАЈ УТАКМИЦЕ

86. минут
Natho мења Здјелара.
81. минут
Ивановић је заменио Тошића.
79. минут
Тренер гостију, Бонџулић, одлучио је да искористи преостале три измене. На терен је послао Ђерића и Филиповића уместо Пишчевића и Јевремовића.

78. минут
Још једна лепа акција Партизана. Лопта је дошла до Суме, он је послао иза леђа целе одбране Јавора, а Стевановић шутирао изузетно прецизно и постигао трећи гол у шампионату – 6:2!
74. минут
Звекаров мења Крнића.
71. минут
Велику шансу пропустио је Садик, коме је Маричић таман мало закачио лопту и спречио га да је захвати како жели.
65. минут
Уместо Павловића који је имао проблема са повредом, ушао је Вујачић.
59. минут
Шутирао је Немања Милетић, лопту одбио голман гостију Лазовић, а Умар Садик постигао свој трећи гол данас.

50. минут
Одмах у следећем нападу прилика за Садика да упише хет-трик, међутим није успео да савлада истрчалог Лазовића.
49. минут
Петковић се нашао у одличној шанси након што му је упућен центаршут са десног бока, али није успео да захвати лопту и дође до свог другог гола.
46. минут
Судија Широки је дао знак за почетак другог дела игре.

2. полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 1. минут
Јавор је смањио у надокнади после сјајне акције. Мркајић је био у мртвом углу, и петом оставио за Крнића који је лако савладао капитена Партизана Стојковића.
40. минут
Милетић се најбоље снашао после корнера и донео четврти гол Партизану за потпуни нокаут Јавора!

40. минут
Сума је имао сјајан продор, али је Лазовић успео да му скине зицер.
38. минут
Сјајна акција домаћих за 3:1. Сума је пронашао Тошића по десном боку, а крило црно-белих је прецизно упослило Садика коме није тешко да из близине савлада голмана Лазовића.
34. минут
Стевановић је сјајним продором изнудио пенал. Ипак, Сума је очајно извео једанаестерац, а послао је лопту преко гола, остаје минимална предност за црно-беле.
31. минут
Велика грешка Здјелара на средини терена који је послао попречну лопту ка Милетићу. Гости су покушали из контранапада, али је Павловић на време интрвенисао и избацио лопту у поље.
27. минут
Повредио се Долмагић, али ипак ће наставити утакмицу.
22. минут
Црно-бели су мало оборили ритам, после два брза гола. Углавном се игра на средини терена, мада гости све чешће покушавају да високим пресингом направе проблем одбрани домаћих.
18. минут
Одлична шанса за Петковића да постигне свој 11. гол у Суперлиги, други вечерас. Покушао је мало искоса са десне стране, али је био непрецизан. И Страхиња Павловић га је успешно омео, остало је 2:1 за Партизан.
15. минут
Остојић је искористио центаршут Тошића после корнера и на другој стативи "поклопио" лопту за преокрет!

9. минут
Добро се снашао Садик који је добио лопту кроз средину поред одбране Јавора. Најпре је погодио голмана Лазовића, али му се лопта одбила за изједначење.

8. минут
Тражили су црно-бели пенал, после продора Садика, али се Широки није огласио.
4. минут
Одмах је узвратио Партизан преко Суме. Садик се изборио за једну лопту, а Сума је покушао левом ногом, ипак поред гола.
2. минут
Јавор је повео одмах на старту сусрета. Смушена реакција одбране Партизана. После продора Долмагића лопта је стигла до Петковића, а овај је прецизним ударцем савладао Владимира Стојковића - 0:1.

1. минут
Судија Широки је дао знак за почетак утакмице по изузетно хладном времену у Хумској.

1. полувреме

ПАРТИЗАН - ЈАВОР 6:2 (4:2)

СТАДИОН: Партизана у Хумској

СУДИЈА: Зоран Широки

СТРЕЛЦИ: Садик у 9. и 37, и 59. Остојић у 15, Милетић у 40. и Стевановић у 78. за Партизан и Петковић у 2 и Крнић у 45 1 за Јавор.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Остојић, Павловић (од 65. Вујачић), Урошевић, Зђелар (од 86. Natho), Шћекић, Тошић (од 81. Ивановић), Сума, Ф. Стевановић, Садик. Клупа: Н. Стевановић, Вујачић, Брежанчић, Natho, Лутовац, Ивановић, Асано. Тренер: Саво Милошевић.

ЈАВОР: Лазовић, Цуцкић, Крнић, Николић, Јевремовић (од 79. Ђерић), Долмагић, Кувељић, Маричић, Пишчевић (од 79. Филиповић), Петковић, Мркаић. Клупа: Поледица, Филиповић, Ђерић, Милошевић, Звеканов, Басарић, Богдановић. Тренер: Игор Бонџулић.

Спартак Суботица - Јавор 16

Погледајте како изгледа Драгана Рукавина, супруга репрезентативца Србије Антонија Рукавине

ДЕЈВИС КУП: Ноле и Виктор НИСУ успели, Русија у полуфиналу! (ФОТО)

АКО ПРОЂЕ НОРВЕШКУ: Србија сазнала последњу препреку за одлазак на Европско првенство

МИХАЈЛОВИЋ ОТПУШТЕН ИЗ БОЛНИЦЕ: Огласила се Болоња, лечење је ЗАВРШЕНО