СУПЕРЛИГА: Ожеговић начео, две мајсторије Стевановића докрајчиле Рад (ВИДЕО)

18.08.2019. 18:51
Ognjen Ožegović
Огњен Ожеговић / Извор: МН Press

Партизан убедљив у 5. колу.

Фубдалери Партизана убедљиво су савладали Рад у петом колу са 3:0 (1:0) на стадиону у Хумској и тако направили лепу увертиру за први меч плеј-офа за Лигу Европе против норвешког Молдеа у четвртак. Саво Милошевић одлучио је да на овом мчу одмори Немању Милетића, Зорана Тошића и Такуму Асана, али се то није одразило на игру црно-белих који су били бољи противник.

РАСПАЛИО МАШТУ ГРОБАРА: Филип Стевановић ФЕНОМЕНАЛНИМ продором УБИО Грађевинаре (ВИДЕО)

НИЈЕ ГОТОВ ПРЕЛАЗНИ РОК: Ево на којим ПОЗИЦИЈАМА Партизан тражи ПОЈАЧАЊА (ФОТО)

СКАНДАЛЧИНА: Станојевића преварили на СРАМОТАН начин и довели другог Србина за тренера (ФОТО)

Огњен Ожеговић био је нерешива енигма за одбрану Рада. Расположени нападач Партизана имао је сијасет прилика, погодио и пречку, а у 26. минуту погодио за 1:0. Партизан је и у другом полувремену би оапсолутно доминатан, а свој шоу имао је млади Филип Стевановић који је са две мајсторије матирао одбрану Рада за висок тријумф  Партизана.

FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана дочекаће у петом колу Суперлиге Србије екипу Рада на стадиону у Хумској. Црно-бели су у претходном колу ремизирали са Напретком у Крушевцу, а у међувремену прошли у плеј-оф квалификација за Лигу Европе упркос поразу од Малатија у Турској од 1:0. Партизан би овом победом направио лепу увертиру за предстојећи меч против Молдеа којег у четвртак дочекује у Хумској.

Рад је у претходном колу остварио прву победу у новој сезони после два пораза у низу, пошто је минималним резултатом савладао Инђију, али је потом Богдан Корак поднео оставку, а екипу ће против црно-белих водити помоћник Срђан Стојичевски.

90. минут
Други гол Стевановића који је још једним мајсторским ударцем савладао Марковића за коначних 3:0.
81. минут
Ожеговић одлази на клупу, а у игру улази Садик.
70. минут
Још једна промена у Раду, уместо Тричковића у игру је ушао Душан Живковић.
68. минут
Прва промена у Партизану, Лазар Павловић заменио је Суму.
66. минут
Измена у Раду, ушао је Коваленко уместо Ризнића.

65. минут
ГОЛ!!! Фантастична соло акција младог Стевановића који се стуштио у казнени простор Рада између тројице играча и одличним ударцем повећао предност Партизана.
62. минут
У само 20 секунди две одличне шансе за Ожеговића. Прво је Сума убацио са десне стране, а нападач Партизана погодио главом пречку, да би потом још једном Ожеговић покушао, али је одбранио голман Рада.
55. минут
Сума је покушао из слободног ударца са ивице казненог простора, али је лопта отишла преко гола.
53. минут
Одлична соло акција Стевановића који је са 16 метара снажно шутирао, али је лопта отишла тик поред гола.
51. минут
Расположен је Ожеговић на овом мечу, још једном је запретио голу Рада, али је Марковић без већих проблема укротио овај ударац.
47. минут
После одбијене лопте после шута Суме, из прве је покушао Здјелар, али је одлично интервенисао голман Рада.
46. минут
Почело је друго полувреме у Хумској.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Крај првог полувремена.
41. минут
Још једном је покушао Ожеговић, шутирао је главом на убацивање Брежанчића, али право у голмана Рада.
37. минут
Стопостотну прилику је пропустио да искористи Ожеговић. Још једном је Лутовац убацио лопту са десне стране, а Ожеговић неометан снажно шутирао поред десне стативе.
36. минут
Стевановић је покушао из слободног ударца да угрози гол Рада, али је лопта отишла поред леве стативе.

26. минут
ГОЛ!!! Повео је Партизан поготком Ожеговића главом после одличног убацивања бившег играча Рада Лутовца.
23. минут
Стевановић је покушао са 20 метара, лопта је завршила поред десне стативе, али је корнер за Партизан.
17. минут
Партизан има иницијативу, али за сада су играчи Саве Милошевиће без праве шансе.
10. минут
После корнера покушао је Вујачић, али није био ни близу те лопте коју је избацио играч Рада, али је лопта остала Грађевинарима због грешке судије.