СУПЕРЛИГА: Првенац Војводине! ИСТОРИЈСКИ тријумф Колубаре, пао учесник европског такмичења!

08.08.2021. 21:35
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

На програму 4. коло.

Фудбалери Војводине победили су Вождовац у 4. колу Суперлиге резултатом 2:0 (2:0) и дошли до првог тријумфа у новој сезони.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Нови Пазар - Партизан (УЖИВО)

ЧЕМПИОНШИП: Митровић стартер у ремију Фулама! Котиџери ПРОКОЦКАЛИ победу (ВИДЕО)

У ЗВЕЗДИ СЕ НИЈЕ ПРОСЛАВИО: Станковић га је ПРЕЦРТАО, а он ЛИКУЈЕ због ПОТПИСА за нови клуб!

Питање победника решено је већ у првом полувремену, када су Вељко Симић и Мирко Топић надмудрили одбрану Змајева и, уједно, поставили коначан резултат меча.

Бивши играч Црвене звезде је у 23. минуту постигао је први погодак за Новосађане од старта трке, да би само 14 минута касније дефанзивни везиста Лала био највиши у шеснаестерцу и у "енглеском стилу" преварио чуваре за 2:0.

До прве, историјске победе у Суперлиги, стигли су и Лазаревчани. Колубара је на свом стадиону савладала учесника квалификација за Лигу конференција екипу Чукаричког са 3:1, иако су Брђани стигли до вођства.

Предност Београђанима донео је Ђорђе Јовановић у 24. минуту. Домаћин се није предавао и до краја полувремена успео је да изједначи преко двоструког стрелца Ђурановића, после центаршута Ђокића и конфузије у петерцу ривала.

Потпуни преокрет у корист дебитанта донео је Богдан Младеновић прецизним шутем у 50. минуту, а све наде гостију да ће Чука избећи пораз пред одлазак у Шведску на реванш Хамарбију, потопио је другим голом Ђурановић у 79. минуту.

Најбољи играч у редовима Лазаревчана је одлично одреаговао на првој стативи, после слободног ударца и главом послао лопту у мрежу, па су бело-црни доживели први неуспех у сезони.