СУПЕРЛИГА: Рутинска победа Звезде на Бањици у режији Јовељића и Бена (ВИДЕО+ФОТО)

17.03.2019. 17:33 21:21
dvrf
дврф / Извор: МН Press

Млади нападач начео Грађевинаре, искусни странац их докрајчио.

Фудбалери Црвене звезде однели су три бода са незгодног гостовања Раду на Бањици. Црвено-бели су у оквиру 27. кола Суперлиге Србије славили резултатом 3:0. Победу водећем тиму на табели донели су Дејан Јовељић головима у 20. и 53. и Бен у 86. минуту утакмице.

Тим из Љутице Богдана је захваљујући победи на стадиону "Краљ Петар Први" задржао седам бодова предности у односу на другопласирани тим на табели национаолног првенства Раднички из Ниша.

ВЕЧИТИМА ЋЕ ОВА ИНФОРМАЦИЈА МНОГО ЗНАЧИТИ: Будућност се пред плеј-оф АБА лиге нашла у великом проблему (ФОТО)

ВРХУНСКА ПРЕДСТАВА У ЗЕМУНЕЛУ: Кадетски Вечити дерби донео много узбуђења (ВИДЕО ФОТО)

Дешавања са Бањице могли сте да пратите из минута у минут на порталу Србија Данас.

КРАЈ:
Заслужена победа Црвене звезде.
86. минут:
ГОЛ 0:3! Ел Фарду Бен је отклонио све сумње око победника меча. Ебисилио га је упослио, а репрезентативац Коморских острва је рутински савладао Душана Марковића.
82. минут:
Последње измене направили су тренери. У екипи Рада је Александар Буснић заменио Борка Веселиновића, док је у Црвеној звезди Алекса Вукановић на терену уместо Мирка Иванића.
80. минут:
Трећи жути картон за фудбалере Рада зарадио је Никола Тричковић због фаула над Јованчићем.
77. минут:
Нови покушај домаће екипе. Још један бивши фудбалер Црвене звезде Филип Баиновић је покушао са дистанце, али је лопта завршила високо преко пречке.
73. минут:
По други пут на утакмици је покушао Милош Трифуновић. Лопту у простор му је послао Душан Живковић, а онда је Трифуновић ухватио волеј и покушао да изненади Борјана, али је Звездин чувар мреже зауставио ударац.
69. минут:
Офанзивну измену прави Звездан Милошевић. На терену је још један бивши фудбалер Црвене звезде Филип Касалица уместо Милоша Тановића.
64. минут:
Двострука измена у екипи Црвене звезде. Милан Павков и Бранко Јовичић су напустили терен, а заменили су их Лоренцо Ебисилио и Милош Вулић.
61. минут:
Жути картон је добио Милош Тановић због прекршаја над Беном.
53. минут:
ГОЛ 0:2! Поново Јовељић. Млади нападач се феноменално снашао поред искусног Бранислава Јовановића, једну тешку лопту је изврсно примио и послао је у даљи угао Марковићевог гола.
46. минут:
Прва измена у редовима домаћина. Душан Живковић је заменио Вању Илића.

ПОЛУВРЕМЕ:
Црвено-бели заслужено воде после првих 45 минута.
44. минут:
Павков је лукаво покушао да савлада Марковића. Снажни центарфор је дошао до лопте после грешке играча Рада и искоса је желео да лобује противничког голмана, али је лопта погодила мрежу са спољне стране.
43. минут:
Сјајан покушај Бена.Јованчић му је додао лопту, а репрезентативац Коморских острва је гађао са 15-ак метара, али је лопта завршила преко гола.
38. минут:
Краћа пауза због ударца који је добио Душан Стевић од Дејана Јовељића који је покушао да ухвати маказице, али је успео само да закачи противничког фудбалера.
35. минут:
Први жути картон на утакмици добио је Борко Веселиновић, јер је лактом у стомак ударио Филипа Стојковића.
29. минут:
Покушао је Павков волеј ударцем са нешто више од 20 метара, али је био непрецизан.
25. минут:
Прилику за Рад је имао бивши нападач Црвене звезде Милош Трифуновић. Он је покушао главом после центаршута са десне стране, али се парадом истакао Милан Борјан.
24. минут:
Опробао је ударац Мирко Иванић са ивице казненог простора, али лопта је завршила далеко поред гола.
20. минут:
ГОЛ 0:1! Дејан Јовељић је донео предност Црвеној звезди. Млади нападач се најбоље снашао у гужви у шеснаестерцу и после шутева Бранка Јовичића и Немање Милуновића који су били изблокирани уз доста среће је сместио лопту иза леђа Душана Марковића.
15. минут:
После узбудљивог почетка меча уследио је период мирније игре. Црвено-бели имају теренску иницијативу, али без конкретних прилика.
4. минут:
Погрешио је голман Рада Марковић после центаршута, а то је умало искористио Јовељић. Ипак, млади нападач није успео да дође до лопте коју би вероватно проследио у мрежу.
2. минут:
Прву прилику имао је Рад. Илић је пробио по десној страни убацио лопту у средину, али је Гајић испред Тричковића реаговао и избацио лопту у корнер.