СУПЕРЛИГА: Садик и Сума одвели Партизан до победе на Бањици (ВИДЕО)

08.12.2019. 15:09
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели у гостима стигли до три бода.

Фудбалери Партизана остварили су победу у 20. колу Суперлиге Србије пошто су на Бањици савладали екипу Рада са 2:1 (1:1) и тако успели да колико-толико поправе утисак после изгубљене утакмцие против Напретка у prerthodnom колу.

ИСКРЕНО И ДИРЕКТНО: Милошевић о свом статусу у Партизану!

ДИЛЕМА ЗА МИЛОШЕВИЋА: Не зна шта да РАДИ са Марковићем

ТРАГЕДИЈА У ПОРОДИЦИ УРОША ЂУРЂЕВИЋА: Бивши ФУДБАЛЕР Партизана постигао ГОЛ и ПОКАЗАО према НЕБУ (ВИДЕО)

Нису црно-бели одиграли претерано добру утакмицу, али су испунили циљ и стигли до три бода. После слабог фудбала у првих 25 минута меча, уследило је неколико узбуђења и два гола. Садик је у 33. минуту главом успео да доведе Партизан у вођство, али су Грађевинари само два минута касније изједначили пошто је Ризнић савладао Стојковића, а то је био и резултат првог полувремена. У наставку је Сума погодио у 53. минуту и испоставило се поставио коначан резултат и ако је Партизан имао још неколико прилика за убедљивију победу.

ГОТОВО: Подолски ХЕТ-ТРИКОМ испратио легендарног Шпанца у ПЕНЗИЈУ

Фудбалери Рада дочекаће од 13.30 на Бањици, на стадиону ''Краљ Петар Први'', екипу Партизана у 20. колу Суперлиге Србије. Грађевинари су у серији од три пораза, док Партизан долази после шокантног пораза од Напретка у последњим секундама у претходном колу чиме су црно-бели прекинули серију од четири узастопне победе.

Домаћину гори под ногама пошто је тренутно на претпоследњој позицији на табели са свега 11 бодова после 19 кола, а иза њега је само Мачва. Са друге стране Партизан се налази на четвртој позицији са 38 бодова, 14 мање од лидера шампионата и браниоца титуле Црвене звезде, али и са утакмицом мање. Црно-бели против Рада имају серију од девет узастопних победа.

90 3. минут
Крај меча.
84. минут
Петровић је желео да изненади Стојковића, али је овај успешно интервенисао.
83. минут
Покушао је Садик после доброг дриблинга, али је шутирао поред гола.
79. минут
Тошић је шутирао право у Марковића.
77. минут
Прилика за Рад. Буснић је покушао са ивице шеснаестерца, али је Стојковић добро одреаговао и успео да одбрани.
75. минут
Милошевић врши другу измену у Партизану. Шћекић је заменио Natha.
72. минут
Друга измена у Раду, Ковачевић мења Ризнића.
70. минут
Natho је са 17 метара покушао да изненади Марковића, али је голман Рада био сигуран.
63. минут
Прва измена у Партизану, Тошић улази у игру уместо Стевановића.
56. минут
Прва измена у Раду, Бједов је ушао уместо Илића.
55. минут
Урошевић је снажно шутирао са двадесетак метара, али лопта одлази преко гола Рада.
53. минут
1:2!!! Погодак Суме. Добро се снашао Гвинејац после центаршута и шутирао у доњи леви угао Марковићевог гола.
46. минут
Почело је друго полувреме.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Завршено је прво полувреме.
35. минут
1:1!!! Ексресно изједначење на Бањици. Ризнић је погодио главом после корнера за Рад, Стојковић је био немоћан.
33. минут
0:1!!! Гол постиже Садик. Лутовац је одлично центрирао у шеснаестерац, а Садик је главом савладао Марковића.
27. минут
Покушао је Асано маказицама, али је лопта била лак плен за Марковића. Неколико тренутака касније Natho је шутирао са 20 метара преко гола.
25. минут
Прва прилика за Партизан, Сума је искоса са леве стране шутирао са неким шест, седам метара, али је лопта завршила високо преко гола.
18. минут
Први покушај напада са десне стране, Асано је центрирао, али је Марковић све рашчистио.
7. минут
За сада без прилика, игра се углавном између два шеснаестерца.
1. минут
Почео је меч на Бањици.

И ПОЛУВРЕМЕ

РАД – ПАРТИЗАН 1:2 (1:1)

Стадион: Краљ Петар први.

Гледалаца: 2.000.

Судија: Милош Милановић.

Стрелци: Ризнић 35 - Садик 33, Сума у 53. минуту.

РАД: Марковић, Башановић, Трифуновић, Јагодић, Петровић, Милошевић, Буснић, Шака (од 81. Зоговић), Стевић, Ризнић (од 72. Ковачевић), Илић (од 56. Бједов).

ПАРТИЗАН: Стојковић, С. Павловић, Natho (од 75. Шћекић), Садик (од 86. Ивановић), Асано, Здјелар, Сума, Остојић, Урошевић, Ф. Стевановић (од 64. Тошић), Лутовац.

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга голмана репрезентације Србије Предрага Рајковића

ОВО МЕЊА СИТУАЦИЈУ ПАРТИЗАНА У КРАСНОДАРУ: Локомотива силно појачана за меч против црно-белих (ФОТО)

ЗАШТО СУ ПЕЦАРСКИ И ПАЖИН НАПУСТИЛИ ПАРТИЗАН? Остоја Мијаиловић открио шта се тачно догодило

АБА ЛИГА: Како сад у Евролигу? После ИСХОДА меча Будућност - Цедевита више ништа неће бити исто за ВЕЧИТЕ (ВИДЕО)

ЈОВИЋ ЗАВРШИО КАРИЈЕРУ У МАДРИДУ? Реал жели убојитог нападача и у замену нуди Србина (ФОТО)